Úsporné a ekologické vytápění.

kotel na oleje

Existuje velké množství systémů vytápění. Naštěstí se již pomalu ale jistě ustupuje od vytápění tuhými palivy. I ve vytápění dřevem a uhlí ale došlo kkotel na oleje vývoji nových typů kotlů, které jsou výkonnější a ekologičtější.

Obecným trendem v oblasti topenářství je volba zdroje tepla, který zajistí snižováním nákladů.
V poslední době dochází k rozvoji využívání solárních systémů i k vytápění rodinných domů. Na panelové domy se instalují solární panely pro ohřev vody do domácností. Používá se i topení olejem. Vytápění olejovými kotelnami se využívá především v rodinných domech, provozovnách a kancelářích, ale i ve školách a jiných institucích. Speciální službou Topenářství Kuzdas je Služba Teplo, která zajišťuje bezproblémový chod a údržbu zařízení. Jedná se o komfortní bezobslužné a energeticky úsporné vytápění extra lehkým olejem, které lze použít pro objekty kde není možné například vytápění plynem a podobně. Vytápění lze automaticky přednastavit na určitý režim.Tento způsob topení je podobně jako solární systémy osvobozen od ekologické daně.

Pokud nemáte rádi pocit chladu od nohou, můžete zvolit podlahové topení. Díky novým materiálům používaným v topenářství se otevírají lepší možnosti energeticky úsporných zdrojů pro vytápění rodinných domů a bytů. Vytápění podlahovým topením zaručí pohodlí a rovnoměrně rozvrstvení teplého vzduchu.
Díky podlahovému vytápění lze docílit poměrně vysoké úspory nákladů na vytápění. Další výhodou instalace podlahového vytápění je, že nevzniká tak intenzivní proudění vzduchu jako u vytápění radiátory, takže se nevíří prach v místnosti což uvítají hlavně astmatici a alergici.
Provoz podlahového topení nepotřebuje údržbu a lze ho připojit na nízkoteplotní zdroje tepla jako tepelná čerpadla, solární či zásobníkové systémy, kondenzační kotle.

Další variantou ekologického a úsporného vytápění jsou tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla jsou zařízení pro vytápění nebo ohřev vody, která odebírají běžně nevyužitelné nízkopotenciální teplo, z venkovního prostředí, nejčastěji z podloží. Teplo lze získávat ale i z vody nebo vzduchu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*