Fenomenální horolezecké vybavení Petzl.

Petzl Elia

Petzl EliaTěm, kteří se jen trochu orientují v lezeckém sportu, není nutné výrobky Petzl představovat. Petzl nabízí velmi široký sortiment zboží pro profesionální i rekreační lezce, záchranáře, výškové práce i horolezce a ještě mnohem více. Vysoce kvalitní vybavení pro výškové práce používá mnoho firem po celém světě.

Mezi širokým sortimentem nechybí unikátní ultralehké a výkonné čelovky, kterými se inspirovali ostatní výrobci. Pokud máte rádi pobyt v přírodě, může se vám hodit a ušetřit vám spoustu starostí  nouzová svítilna e+Lite. Svítilna s bílým a červeným světlem je malá, přenosná, opravdu odolná, lehoučká svítilna vám nezabere téměř žádné místo v batohu. Díky výkonným bateriím ji lze použít i za několik let.  V sortimentu ale najdete veškeré horolezecké vybavení, jako jsou veškeré pomůcky pro speleologii, vybavení pro jištěné cesty via ferrata, jistící a slaňovací pomůcky a mnoho dalšího vybavení pro lezení i turistiku. Velmi vyhledávané jsou i cepíny a mačky.

Holky a dámy, které lezou ocení například helmu Petzl Elia, která konečně řeší problém, jak si upravit vlasy a přitom mít helmu pohodlně a především bezpečně nasazenou. Helma je maximálně tvarově nastavitelná s bočními ventilačními otvory. Nejenomže je helma Elia uzpůsobena pro vlasy v culíku nebo copu, navíc i pěkně vypadá. Horolezecké vybavení bývá často inovativní a je ve vývoji o krok napřed před konkurencí. Je vždy poznat, když se věci dělají srdcem, ne pouze pro peníze. Francouzská společnost Petzl začala původně jeskyňařinou. Jejím zakladatelem je Fernand Petzl. Tradice firmy sahá 40 let nazpátek. Až později se k profesionálnímu osvětlení  přidalo vybavení pro lezení a turistiku.

3 Comments

  1. Čelovky od Petzlu mi hodně vyhovují, osobně používám dvojkmobo XP 2 + Tikkina, ale faktem je, že ta w+lite mě taky hodně lákala. Ale přeci jen, tikkina mě v obchodě vyšla levnějc – a jsem takhle spokojený.

  2. Já bratránkovi co leze po horách, dolách a jeskyních koupil na eurolampu NAO a je Jura je hodně spokojený. Cenově to sice bylo trochu víc, ale takovýhle nadšenec to ocení.

  3. To NAO už na eurolampu nemají co? Škoda. Neměl bys nějaký tip, jaká baterka tam by tak odpovídala? Osobně bych tipnul Surefire, ale jistý si být nemůžu, když jsem je nikdy v ruce neměl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*