Byla by škoda o takto úžasnou bylinku přijít jen z důvodu, že jsme nevěděli, že je potřeba ji zazimovat a tak jsme ji zkrátka nechali na zahradě i když počasí již začalo být opravdu nepříznivé. Přitom proces zazimování opět není nijak náročný.
V momentě, kdy se do našich krajin začne pomalu vkrádat chladné, a deštivé počasí vezmeme rozmarýn a přesuneme ho domů či do nevytápěného skleníku. Ke zdárnému přezimování mu naprosto postačí, pokud se teploty budou pohybovat v rozmezí od 3 do 10°C, na paměti však musíme mít, že stále bude potřebovat dostatek světla. Proto není vhodné ho nechat přezimovat například ve sklepě.
Samozřejmě se jednoduše může stát, že nemáme žádnou místnost, která by těmto podmínkám vyhovovala
Pokud taková situace nastane, vybereme alespoň tu nejchladnější místnost, kterou máme k dispozici. Můžeme ho umístit tedy například na chodbu, či pokud mám dvoudílná okna, můžeme rozmarýn umístit mezi ně. Zálivku naprosto minimalizujeme, protože v opačném případě by mohlo dojít k uhnívání rostliny. Vždy však musíme mít na paměti, že zálivku musíme přizpůsobit teplotě místnosti. Obecně tedy platí, že čím vyšší teplota, tím bude zálivka častější. Vždy ale zalévejte až v případě, že zemina bylince zcela vyschla. Pokud dodržíte těchto pár zásadních pravidel, další rok budete moci rozmarýn znovu vytáhnout a umístit ho na svou bylinkovou zahrádku.
Chtěl jsem jse zeptat jak zazimovat rozmarýn na zahradě, aniž bych ho musel vyrývat