Pěstování kedluben zvládnete i bez předchozích zkušeností

pestovani kedluben

Pěstování vlastní zeleniny je rozhodně dobrý nápad. Pro někoho může péče o rostliny znamenat velkou dávku relaxu a odpočinku, a někdo si pěstování zase tolik neužívá, ale má rád možnost mít vlastní zeleninu. Ať už patříte do jakékoli skupiny, rozhodně byste měli vyzkoušet i pěstování kedluben. Není totiž nikterak náročné a zvládnete to i jako naprostí začátečníci.

Proč se pěstování kedlubny vyplatí

Jako tomu je u každé zeleniny, i kedlubna má mnoho zdravotních benefitů. Naleznete v ní vitamíny C, B i E. K tomu také minerální látky, jako já vápník, železo, zinek, hořčík, nebo selen. Pravidelné konzumování kedlubny může pozitivně ovlivnit střevní mikroflóru, podpoří činnost žlučníku a celkově vylepšuje trávení. Kromě toho má také schopnost upravit hladinu hormonů a to jak u žen tak i u mužů. Působí proti špatné náladě a stresu a v neposlední řadě také upravuje hladinu cholesterolu. Její konzumace dokáže zvýšit i imunitu a je skvělou potravinou při držení redukční diety.

Jak začít kedlubnu pěstovat

Pokud se rozhodnete s pěstováním začít úplně od začátku, musíte semínka kedlubny vysít zhruba 10 týdnů před tím, než budete moci sazenice přesunout ven. Pokud to již nestihnete, vůbec nezoufejte. V dnešní době můžete naprosto bez problému ve větších zahradnictvích zakoupit již předpěstované sazenice kedluben. Kedlubnu můžete úspěšně pěstovat jak ve skleníku, či fóliáku ale také na klasickém záhoně. Až se budete pouštět do jejich výsadby, myslete na to, abyste je nezasadili hlouběji, než rostly v původní nádobě.

Výběr vhodného místa

Kedlubny pro svůj úspěšný růst potřebují být vysazeny na místo, kde se bude během dne střídat slunce, i stín. Ideální půdou je hlinitopísčitá, těžká a vlhká. U kedluben si nemusíte lámat hlavu s případným hnojením, naprosto bez problému bude dobře prospívat i bez něj.

Kedlubna vyroste rychle

Kedlubna se řadí mezi zeleninu, která vyroste opravdu velmi rychle. Udržujte poměrně vydatnou zálivku, tak aby půda nikdy nevyschla. Pokud bude mít kedlubna málo vody, poroste mnohem pomaleji a bude vám pravděpodobně praskat.

Kedlubnu nevysazujte příliš hluboko

Kedlubnu je potřeba vysadit do stejné hloubky, ve které byla předpěstovaná. Pokud ji vysadíte hlouběji, pravděpodobně se vůbec nevytvoří hlíza. Pokud se chcete při svém pěstování kedluben dočkat úspěchu, nebude to vůbec těžké, stačí se jen držet těchto pár zásad.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*