Granulovaný hnůj- výborné hnojivo

granulované přírodní hnojivo

granulované přírodní hnojivoKaždý zahradník ví, že používat čerstvý hnůj na zahrádce není možné, protože můlže dojít k popálení plodin. Tohle už ale máme za sebou, protože dnes je k sehnání granulovaný hnůj, který má všechny kladné vlastnosti hnoje čerstvého. Obsahuje velké množství potřebných prvků a to ve formě, která je pro rostliny snadno „stravitelná“. Další výhodou tohoto hnoje je, že je v prodáván v praktických granulích, které nezapáchají a lze je jednoduše rozházet po záhonu.

Praktické skladné granulované přírodní hnojivo můžete dostat v několika druzích. Můžete si pořídit kravský, koňský, míchaný ale dokonce i slepičí hnůj. Žádný z hnojů neobsahuje cizorodé látky ani zbytky podestýlky a pod. Samozřejmostí je, že peletky neobsahují zárodky a semínka plevelů. Díky hnoji se do půdy navrátí tolik potřebná organická hmota, zvýší se její provzdušnění i absorbce vody. Hnojivo se nevyplavuje a v půdě působí dlouhodobě.

hnůjTyto hnoje lze zakoupit v různě velkých baleních, takže si na svoje příjdou menší hobby zahrádkáři jako i profi zemědělci. I dávkování je velmi jednoduché a zvládne ho každý. Pokud jen vracíme do půdy ztracené látky, postačí dávkování 0,5 kg na 1 m2.

Hnůj se hodí pro všechny typy a druhy půd, ale velmi se doporučuje u těžkých, pro vodu i živiny málo propustných půd s velkým obsahem jílu. Toto hnojivo je natolik univerzální, že ho lze použít na okrasné i užitkové zahrady, stejně jako do pařenišť a truhlíků.

5 Comments

  1. Dobrý den…rád bych se zeptal,kdy zapravit granulovaný kravský hnůj do půdy…(pohodit a zarýt)nebo na jaře ,pohodit a zapravit hráběma…Děkuji za radu

  2. Zdravím vás.
    Hodí se granulovaná koňský hnůj pro hnojení ovocných keřů, jako např. rybíz, angrešt, borůvky, rakytník ap.?
    Děkuje Petr

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*