Snadný výstup do schodů pro lidi s omezenou pohyblivostí.

schodišťová sedačka

schodišťová sedačkaLidé tělesně postižení nebo lidé s omezenou pohyblivostí musí svému stavu uzpůsobyt bydlení. Základem je umožnit jim co možná nejsnadnější a pohodlný pohyb v interiéru. Jedním z největších překážek pro volný pohyb jsou schody. Schody dělají problém i starším lidem, zvláště mají li pokoj v horním patře a musí schody překonávat několikrát za den.

Existuje i jednodušší řešení než je změna bytu či rozsáhlé stavební úpravy. Jedná se o schodišťovou sedačku neboli židlový výtah. Schodišťové sedačky usnadní a zpříjemní život. Snadné ovládání pohybu sedačky zvládne každý.

Existuje několik typů schodišťových sedaček vhodných pro rovná nebo točitá schodiště. Na výběr jsou i schodišťové sedačky, které lze instalovat do exteriérů.
Příkladem schodišťové sedačky pro rovná schodiště je sedačka model Saxon. Je charakteristická úzkým profilem, který nepřekáží a nezabírá mnoho místa. Je možno ji použít i na úzká schodiště. Je pohodlná a praktická. Nákupem sedačky získáte záruku a bezplatný servis na pět let.
Sedačka Sarum je navržena speciálně pro točitá schodiště. Sedačka dobře vypadá, je spolehlivá a dobře se ovládá. Zvládá i příkré zatáčky. Schodišťová sedačka Exterier je vhodná pro venkovní rovná schodiště například na verandu, zahradu nebo na schody vedoucí do sklepa. Mezi další modely patří sedačky Sofia a Solus, které lze instalovat na rovná o točitá schodiště.

1 Comment

  1. Velmi mě zajímá cena takovéto sedačky, t.j. cena i s montáží. Manžel nemůže chodit do schodů a toto by bylo idealní řešení. Prosím o odpovědˇ. Děkuji Pavla Lindsay

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*