Chytrá houba proti plísni

V dnešní době máte několik možností, jak se zbavit plísní v interiéru. Můžete zakoupit nátěry na různé bázi, domečky, které vychytávají vlhkost nebo jít až k samotné příčině a zbavovat se vlhkosti v objektu jako takovém.

Nyní máte ale možnost ekologických přírodních nátěrů chytrou houbou. Jde o směs mikroorganizmů, které účinně bojují s plísní ve zdivu díky mezidruhovému parazitizmu.

Proč se zbavovat plísní v interiéru?

Tato směs mikroorganizmů, lépe řečeno hub, je schopna svou aktivitou vytlačit nebezpečná plísňová podhoubí na omítkách, ale i pod nimi – ve zdivu. Krom nevzhlednosti nám plísně škodí i po zdravotní stránce, protože uvolňují do ovzduší rozmnožovací spory a dochází k podráždění měkkých tkání a dýchacích cest. U citlivějších jedinců a alergiků může docházet k respiračním potížím a alergickým reakcím-tzv. mykoalergózám. Pokud jste zdraví, pak Vám plísně škodí zejména v důsledku produkce nebezpečných látek, které jednoduše kontaminují celé prostředí, včetně volně ložených potravin a podobně.

Jak s plísní bojovat?

Jak již bylo řečeno, máte několik možností. Novinkou na trhu je ale chytrá houba od společnosti BIO REPEL. Chytrá houba je netoxický přírodní fungicidní substrát, který se jednoduše rozdělá s vodou a natře na postižené povrchy. Chytrou houbu lze ale přidat i do klasických malířských nátěrů.

Chytrá houba jako všelék

Chytrá houba nejen že účinně pomáhá bojovat proti nebezpečným plísním v bytech, domech i komerčních prostorách. Lze ji ale použít i při léčení lidí či zvířat. Houbu lze totiž použít i na humánní a veterinární účely. Chytrá houba pro zvířata se používá jako koupel nebo postřik v případě výskytu plísní a kvasinek.

11 Comments

 1. Dobrý den,mohla bych Vás prosím poprosit o několik rad?
  1.když udělám roztok silnější,má to nějaký horší vliv na odstranění plísně?
  2.jak dlouho mohu nerozdělané sáčky uchovávat doma?
  3.jakou účinnost má houba na plísen či po jak dlouhé době bych to měla opakovat?
  Děkuji

 2. Dobrý den,

  můžete mi, prosím, napsat kde si můžu chytrou houbu objednat? Potřebovala bych se zbavit plísně v ložnici.
  Moc děkuji Jana

 3. Zůstane houba aktivní po přidání do vápenného pačoku (vymalování sklepa)? Děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den,
  prosím o radu : mistnost kde se houba vyskytuje jsme celou vyčistili ,vystříkali proti plísňovým Savem a položili prkenou podlahu. Za dva roky se objevila znovu.Již jsme 2x opakovali aplikaci chytré houby , nástřik pod prkna a stále je v místnosti . Používám i tablety Stop – vlhkosti.
  Děkuji . Strnadová

 5. Na jaře letoš.roku jsme použili při bílení kuchyně chytrou houbu dle návodu. Přes léto byl klid, nyní je rozeseta téměř po celé kuchyni, daleko více, než před tím. jako by to plísni prospělo. Žádám o vysvětlení.
  Děkuji Mandíková.

 6. Dobrý, pro nás nikoliv, den.
  S velikými nadějemi jsme letos na jaře vymalovali celý byt a těšili se jak se po létech trápení s plísní konečně dožijeme normálního bydlení. K naději nám přispěla bombasticá reklama na „Chytrou houbu?“. Přesně, jak také píše paní Eva Mandlíková, jsme dle přiloženého návodu vytvořili všemocnou směs a natřeli postižená místa a okolí. Uplynulo 7 měsíců od aplikace přípravku a naše naděje jsou opět pod bodem mrazu. Plíseň se objevila i tam, kde dříve nebyla. Brzy budou vánoce a u nás opět místo vůně purpury bude smrdět SAVO, jinak jediná směs, která aspoň na chviličku plíseň zažene. Reklamám zdar – nazdar.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*