Vyzkoušejte pro jednou vysadit dvouletky

Pokud patříte mezi milovníky jednoletých rostlin, nepřemýšleli jste někdy o tom, zkusit také vysadit rostliny dvouleté? Na zahradě našich babiček se vyskytovaly často, ale postupem času pomalu ale jistě upadly v zapomnění. A to je veliká škoda, protože mezi nimi najdete opravdu krásné zástupce a jejich pěstování často bývá velice snadné a v podstatě bez námahy.

Proč se jejich pěstování vyplatí?

Jde o nenáročné rostliny, které můžete pěstovat v podstatě bez námahy. Na pěstování mají velice podobné nároky jako rostliny jednoleté. Bude jim vyhovovat místo na slunci, ale můžete najít i takové druhy, kterým nebude vadit polostín. Vykvétají zpravidla na konci jara a mohou tak vaši zahradu krásně ozvláštnit, a navíc vám budou dělat radost dva roky po sobě.

Chejr vonný

Jak už název této rostliny napovídá, jde o velice aromatický druh. Jeho pěstování zvolte jen v případě, že máte zálibu v silně vonících květinách. Jeho květy jsou zbarvené do bílá, červena, oranžova, žluta ale i do hněda, či fialova. Mají tvar hroznu. Běžně se dorůstá do výšky v rozmezí od 30 do 60 cm a jeho domovem je Středozemí. Při pěstování pro něj zvolte slunně místo s dostatečně výživnou půdou. Při zalévání buďte rozhodně opatrní, při velkém přemokření hrozí vznik hniloby.

Karafiát

Dříve se jednalo o velice oblíbenou rostlinu, která časem poměrně upadla v zapomnění. To je ale velká škoda, protože květina je to přenádherná. Karafiátů je v dnešní době více než 300 druhů a všechny jsou stejně nádherné. Jeho květy jsou různě zbarvené a vůně je příjemná. Tato květina není nijak náročná na dodávání živin. Přihnojit potřebuje pouze na začátku svého růstu, a to je tedy v jarních měsících. V tomto období můžete přihnojit jednou za 3 týdny. Zálivku dodávejte především v delších obdobích sucha, při přemokření může rostlina jednoduše začít zahnívat, a proto buďte opatrní.

Hadinec

Tato rostlina je velice zajímavá a vhodná do suchých míst. Její původ je také ze Středozemí. Dle toho, jakou odrůdu si pro pěstování vyberete očekávejte její vzrůst v rozmezí od 30 do 60 cm. Její květy jsou zbarvené buď do modré barvy, či do růžovofialové. Dočkáte se jich v období od června do srpna. Tuto rostlinu bude nutné v období vegetace pravidelně hnojit a jako vhodné stanoviště pro ni vyberte místo slunné, ideálně s dobře propustnou půdou, která by se měla skládat z klasického substrátu obohaceného o písek.

Měsíčnice

Tento druh rostliny bude vysoký mezi 30 až 100 centimetry. Rostlina se k nám dostala z Jižní Evropy. Pěstování měsíčnice se rozhodně vyplatí. Se začátkem měsíce června začíná kvést velice pohlednými květy, které jsou zbarveny do fialova či bíla. Po jejím odkvětu však na atraktivitě nestrádá. Na rostlině vytvoří plody, kterým se říká šešule. Na první pohled mohou připomínat penízky. Měsíčnici nemusíte vůbec přihnojovat a měla by bez problémů odolat všem našim škůdcům. Vysaďte ji ideálně do dobře propustné půdy, s vyšším obsahem živin.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*