Magnet fishing u vody – zábava v přírodě bez lidí

Chcete být v přírodě, ale na procházkách už vás to nebaví? Vyzkoušejte magnet fishing. Je to dobrodružná zábava u vody. Navíc můžete najít nějaký poklad! Přečtěte si, jak na to.

Magnet fishing, česky magnetický rybolov, je outdoorová aktivita. Vhazujete do vody návnadu, ale ryby nechytáte. Místo návnady máte silný neodymový magnet a místo rybářského vlasce pevné lano. Lovit můžete na hrázi rybníka, u řeky, jezera, z přístavního mola, ale třeba i u městské stoky nebo z mostu.

Proč vyzkoušet magnet fishing

Jste venku na vzduchu, pohybujete se, i když stojíte na místě, zažíváte chvilky napětí, co se z vody podaří vytáhnout tentokrát, a také pomáháte magnetem čistit řeky a vodní plochy. To jsou asi hlavní motivy, proč se na chvíli stát lovcem pokladů a vyzkoušet magnet fishing.

Co se dá magnetem z hlubin vylovit

Při magnet fishingu nejčastěji ze dna vytáhnete staré dráty, rezavé trubky od kamen, děravé hrnce, části bicyklů, ale občas možná i celé kolo, koloběžku nebo dokonce starou munici. Ta však může být nebezpečná a v takovém případě po nálezu hned z místa volejte policii. Někteří magnetičtí lovci z hlubin vytáhli dokonce celý moped nebo trezor. Většinou však už prázdný.

Výbava na magnet fishing

Na začátek toho moc nepotřebujete. Stačí silný neodymový magnet na magnet fishing a pevné lano na lov pokladů, které k oku magnetu na fishing přivážete pevným uzlem. Magnetů je k dispozici několik typů o různých nosnostech, stejně tak lana o délce 15 či 30 metrů, rovněž s různou nosností. Oblíbený je například magnet na magnet fishing M-10 s magnetickou silou 198 kg. Pokud chcete ještě silnější, pořídit si můžete oboustranný magnet pro lovce pokladů F300 s obří silou 2 × 310 kg!

Kam vyrazit na lov s magnetem

Osvědčená rada zní: Vyzkoušejte magnetem lovit tam, kde se pohybují nebo v minulosti pohybovali lidé, kteří mohli do vody něco hodit nebo to ztratit při koupání. Například v přístavišti, u pláží, koupacích míst. Ale zásadní je na taková místa vyrazit, když tam nikdo není – brzy ráno, za soumraku, pokud mrholí nebo je zima. Pak tam zřejmě nikoho nepotkáte a budete mít na hledání pokladů klid.

Jak magnetem hledat poklady

Postup magnetického lovu je jednoduchý. Magnet, přivázaný na laně spustíte nebo vhodíte do vodních hlubin. Pomalu táhnete k sobě a vytáhnete z vody. Přicvaklo se k magnetu něco? Pokud ne, zkuste to znovu a znovu, a příště zase na jiném místě.

Hodí se mít s sebou také ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce a plastový kýbl nebo igelitku na případné úlovky i mokré lano. Výbavu pořídíte na webu Unimagnet.cz a tipy pro lovce pokladů na blogu Magnetik.cz

Úspěšný lov!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*