Moderní biokrby do každého interiéru

biokrb Crescent

biokrb CrescentModerních vymožeností v bytě či domě není nikdy dost. To nám potvrdila také Mgr. Michaela Brandalíková (odbornice na biokrby, BioInterier s.r.o.), na kterou jsme měli několik otázek ohledně biokrbů. Biokrby jsou krby s opravdovým plamenem, který spaluje speciální biolíh určený do těchto krbů. Produktem spalování je hlavně teplo, určité množství vodní páry a oxid uhličitý. Hořením ale nevznikají žádné zplodiny, saze ani jiné škodlivé látky, takže biokrb může být opravdu kdekoliv.

Plusy a minusy biokrbů?

Biokrby nepotřebují komín pro odvod spalin, sazí, kouře a jiných zplodin, protože žádné nemají. Procesem spalování biolíhu vzniká stejné množství vodní páry, které vytvoří domácí zvlhčovač vzduchu. Výhřevnost biokrbů je od 2 do 5kW, kde záleží převážně na velikosti hořáku. Instalace biokrbu je v případě nástěnné varianty stejně jednoduchá jako zavěšení obrazu, volně stojící biokrby nepotřebují instalaci žádnou.

Jako mínus u biokrbů lze snad jen zmínit, že lidé co si jej pořídí, si občas neuvědomí, že mají opravdový krb s opravdovým ohněm a je potřeba dodržovat bezpečnost. To znamená nedolévat biolíh, pokud krb stále hoří nebo je hořák rozpálený a nezamezit proudění vzduchu.

Jakou průměrnou spotřebu biolíhu mívá biokrb?

Jeden litr biolíhu hoří za běžných podmínek 2 – 5 hodin, přičemž záleží hlavně na velikosti hořáku a zda je regulovatelný. Biolíh od renomovaných prodejců biokrbů neprodukuje žádný zápach a pokud by měl někdo pocit, že i přesto něco cítí, pak se dají pořídit vůně přímo do biolíhu, které provoní místnost stejně jako aroma lampy.

Například biokrby Crescent nebo Glass Cube mají hliníkové kalíšky o velikosti cca 200ml a plamen vydrží téměř 1hodinu. Ostatně bílý i černý biokrb Crescent je pravděpodobně nejprodávanější. Jde o krb, který je vyroben z vysoce lesklé keramiky. Hořák je umístěn ve středu a dělá velký plamen, který je ozdobně obklopen křídly. Plamen se v nich krásně odráží, což přitahuje okamžitou pozornost a vytváří hypnotické kouzlo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*