Jak zazimovat gril?

Teploty sice už nevábí na grilovací party, ovšem na nějakou menší grilovačku, třeba v kruhu rodinném, to ještě může být. Jak si užít podzimní grilování a jak se vůbec postarat o gril v zimě?

Gril na podzim

Naštěstí žijeme v takovém teplotním pásu, kdy není už v září zima jako na Sibiři, navíc teploty nás v posledních letech umí příjemně překvapit. Když se počasí vydaří, grilovačka je i příjemnější. Pokud je vedro a vy celý den stojíte u grilu, moc vás ta party nebaví. Proto gril na podzim ještě neuklízejte. Hostina bude trochu jiná, má své kouzlo i díky tomu, že si místo ledového šejku můžete dát svařák. Abyste měli jistotu, že vám nebude zima, můžete pořídit mobilní hořáky. A jinak je výhodné, že na podzim můžete zkusit jiné recepty. V chladnějším počasí snesete tučnější pokrmy, které jsou v létě těžší na žaludek. Podstatné je mít dobré vybavení, myslete především na ochranu před vlhkostí. Samozřejmostí je i volba správného grilu, záleží, co preferujete.

Elektrické a plynové grily i grily na uhlí

Velmi oblíbený je gril na dřevěné uhlí. Jednak je to dnes asi nejšetrnější způsob grilování, navíc tato obdoba je i velmi romantická. Zahradní ohniště s grilem připomíná zase táboráky, jak jsme na ně byli zvyklí. Samozřejmě venkovní variace, tedy například zahradní grily, jsou odolnější než formy, které vám stačí jen na balkon. U složitějších grilů je pak důležité jejich správné zazimování. Předně celý gril pořádně očistěte, mastnota dokáže napáchat škody i na nerezovém povrchu. Pokud máte plynový gril nebo ten na uhlí, klidně přečká chlad venku, stačí jej ukrýt pod plachtou. Samozřejmě je lepší, když bude přístroj schován například v garáži, a to i kvůli nenechavým zlodějům. A pokud máte plynovou bombu, ta rovněž patří do exteriéru.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*