Rekultivace pozemků

Rekultivace pozemků zahrnuje činnosti, které mají navrátit poničenou přírodu do původního stavu krajiny nebo alespoň do upotřebitelného stavu (založení polí, sadů,…). Krajina může být poznamenaná jednáním člověka, jako je například těžba hornin, skládky. Rekultivace není ale záležitostí jen velkých ploch. Dost častá a vyhledávaná je i rekultivace zanedbaných neudržovaných pozemků jako například zahrad, zarostlých lesů nebo jmenujme pozemky rozježděné od těžkých strojů po stavbách domů a budov.

Jak taková rekultivace ale probíhá? Průběh se bude odvíjet od povahy poničené krajiny. Nejprve se upravuje terén, zaváží se jámy, v zahradách se mohou provést třeba zahradní úpravy bagrem. Kdy se srovná povrch pro jednodušší další práce. Pokud se na pozemku bude zakládat pole, sad nebo například rekultivujete zmíněnou zahradu, na nerovnosti se doveze ornice a lze zajistit i dovoz substrátu. Půda se ještě ošetří, aby měla správnou kyselost a pohnojí se. Na takto připravenou zem se již můžou sázet plodiny nebo set trávník a květiny. Při rekultivaci si můžete vybudovat i přírodní jezírko nebo v rámci větších projektů se mohou zaplavit bývalé lomy.

V zarostlých neudržovaných zahradách je potřeba zbavit se veškerého plevele. K tomu se používají chemické postřiky buď jen místně, a nebo celoplošně. U zanedbaných lesů je nutné zbavit ho náletů, tedy nekontrolovaně se rozrůstajících mladých stromků a keřů. Ty je potřeba vyřezat a dále zpracovat podle potřeby. Vykácené plochy je důležité znovu osadit dřevinami.

Pokud jste si po přečtení článku uvědomili, že i vy byste potřebovali nějaký pozemek rekultivovat, neváhejte kontaktovat firmu Lukas. Obrátit se na ně můžete ohledně rekultivace zahrad v Brně nebo také pro terénní úpravy v Brně a okolí. Firma zabývající se terénními a výkopovými pracemi má neuvěřitelně dlouholeté zkušenosti a samozřejmě díky tomu i spoustu spokojených zákazníků a skvělé výsledky. Neváhejte firmu kontaktovat a sami si potvrdíte, že je to společnost plná spolehlivých profesionálů, která vám pomůže provést vaši rekultivaci od začátku do samého konce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*