Kdy se vyplatí pořídit hasicí přístroj?

hasicí přístroj

hasicí přístrojMáte ve svém domě a voze hasicí přístroj? Ten sice do povinné výbavy automobilu v Česku nepatří, ale na některých, zejména veřejných místech, hasicí přístroj být musí. A není od věci ani pořídit si malý univerzální hasicí přístroj do domu. V případě nákupu takovéto věci, je ale na místě nakupovat u renomovaných prodejců certifikovaného zboží. Hasicí přístroje seženete stejně jako většinu zboží i v internetových obchodech.

Obchod Hascentrum nabízí kvalitní hasicí přístroje, které ale vzhledem k bezpečnostním požadavkům nelze posílat poštou či kurýrní službou. Nákup je podmíněn osobním odběrem. Důležité je myslet i na pravidelné kontroly. Aby bylo případné použití v případě potřeby co nejrychlejší, měl by být hasicí přístroj dobře viditelný, snadno dostupný a označený a samozřejmě umístěný tam, kde je riziko požáru nejvyšší.

Je totiž důležité zabezpečit svůj dům nejenom proti násilnému vniknutí, ale i pro případ požáru. Ten vznikne snáz, než možná myslíte. Vánoční svíčky nejsou ani zdaleka jediným nebezpečím.

Víte, že již od začátku července roku 2008 je umístění hasicího přístroje v nově postaveném obytném prostoru povinné? Tento zákon se tedy vztahuje na stavby, které vznikly po tomto datu. To samozřejmě neznamená, že mít hasicí přístroj ve starším domě nemá smysl.

Jaký hasicí přístroj vybrat?

Ne každý požár lze hasit vodou a i hasicí přístroje se liší. Ne každá hasící směs je vhodná pro daný typ hořlavé látky.  Pokud hoří dřevo, papír, látka či jiná organická látka, lze použít i nejjednodušší typ hasicího přístroje, vodní. Tento přístroj nelze v žádném případě použít, pokud se jedná o požár způsobený elektrickou energií, ani v případě, že je místo, kde hoří pod napětím.

Nejběžnějším typem jsou hasicí přístroje práškové, které se na rozdíl od prvního typu hasicích přístrojů hodí i k hašení požáru elektrického zařízení. Lze s nimi hasit hořící automobil po nehodě i požáry vzniklé v průmyslových zařízeních.

V nabídce e-shopu Hascentrum najdete i další typ, hasicí přístroj sněhový. Používá se zejménapři požárech v uzavřených prostorech, v laboratořích, skladech, a všude tam, kde se vyskytují hořlavé chemikálie.  Vhodné je umístit ho i v místech, kde se skladují potraviny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*