Solární ohřev vody v bazénu za příjemnou cenu

solární ohřev vody

solární ohřev vodyJe až s podivem, na kolika zahrádkách najdeme bazén, když vezmeme v úvahu počet tropických dní za rok v našich zeměpisných šířkách. Koupání zpříjemní a koupací sezónu o něco prodlouží vytápění bazénu. Nemusí se jednat o složité systémy s pořizovací cenou více než deset tisíc Korun. Vytápět lze v podstatě každý typ bazénu. V dnešním článku vám představíme solární panely, jednoduchý způsob, jak zvýšit teplotu vody v menším nadzemním bazénu o cca 5 stupňů Celsia. Záleží samozřejmě na objemu vody v bazénu.

Plastové sluneční absorbéry slouží k ohřevu vody v bazénu během léta. Je totiž velký rozdíl cachtat se ve vodě, která má dvacet nebo pětadvacet stupňů. Pokud chcete bazén používat i pokud je okolní teplota nižší, je nutné zvolit výkonnější systém ohřevu vody. Solární ohřívač funguje na principu pohlcování tepelné energie ze slunečních paprsků a předáním energie vodě, která proudí panelem a je poháněna čerpadlem filtrace.

Efektivita  solárního ohřevu závisí na ploše panelu i jeho naklonění. Solární panely jsou oboustranné a odolné, na rozdíl od kovových dílů nepodléhají korozi ani se na nich nesráží vodní kámen. Jsou vyrobeny z termoplastického elestomeru a polypropylenu  zapojují se pomocí bazénových hadic k filtrační pumpě a bazénu. Voda ohřátá průtokem v solárních panelech proudí zpět do bazénu. Solární ohřev vody je ekologický a jeho provoz vás nic nestojí.

Připravte se na nadcházející koupací sezónu. V internetovém i kamenném obchodě Garfun vám v případě potřeby poradí odborný personál.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*