I kočky slaví svátek

kočička

kočičkaVypadá to, že Češi jsou milovníci zvířat. Téměř v každé rodině najdeme nějakého domácího mazlíčka. Nejčastěji jsou to psi a kočky, kteří jsou v mnoha případech opravdu právoplatnými členy rodiny. To znamená, že dostávají dárky pod stromeček a mají svoje privilegované místo doma.

Možná vás překvapí, že i pejsci a kočičky slaví nejenom narozeniny, ale i svátek. Stejně tak jako figurují v kalendáři jména lidská, existují i kalendáře s nejčastějšími a zavedenými jmény pro naše čtyřnohé miláčky. A že těch jmen je požehnaně. Už dávno si nevystačíme s Mickou  a Mourkem pro kočku a Alíkem, Dášenkou a Punťou pro pejska.

Zvířecí společníci mají jména vznešená i úsměvná. Třeba sousedovic kočka se jmenuje Kočka a na své jméno slyší. Vtipné jméno se ale hodí spíše o obyčejnou kočku domácí, šlechtěné rase by příliš neslušelo a na výstavě by toto jméno asi příliš respektu nezískalo. Prohlédněte si kočičí jména, která jsou v současné době v kurzu a inspirujte se, pokud si plánujete pořídit novou kočičku. Nebo se podívejte, zda je jméno vašeho zvířátka v kalendáři a nezapomeňte mu popřát. Na konci května slaví například Rozárka, Gina, Annie, Ikara, Šáša, Eva, Robin nebo Macík. A na Štědrý den společně s Evami oslaví svůj svátek kočky jménem Fiona. I jména pro zvířata, stejně tak jako jména pro děti podléhají módním vlivům a objevují se jména podle oblíbených filmových hrdinů. Které kočce by neslušelo třeba jméno Elza, po známé filmové lvici. A co třeba Pamela nebo Shirley?

Jak vidíte kočky mívají typicky česká i cizokrajně znějící jména. Někdy se jmenují i stejně jako jiný člen rodiny a svátek tedy mohou slavit společně. Vybrat dárek k svátku pro vaší kočku nebo psa nebude žádný oříšek. Na rozdíl od některých lidí budou mít kočky nebo pejsci radost i z malé dobroty na přilepšenou nebo hračky. A s dárkovým papírem se také nemusíte obtěžovat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*