Netradiční topení z přírodního kamene.

topeni z kamene

topeni z kameneTěm, kteří požadují vysoce funkční topení a navíc opravdu jedinečný design, lze doporučit topné sálavé panely z přírodního kamene. V každém případě se vyplatí, připlatit si skutečnou kvalitu a volit topení od výrobců garantujících vysokou kvalitu produktů.

Jak ale poznat opravdu kvalitní výrobek nebo odhalit topení nepříliš kvalitní?

Kvalitní sálavé panely z přírodního kamene mají na zadní straně kamene frézování, v němž je v hloubce cca 1,5 cm veden topný kabel. Zakrytí kabelu musí být kvalitní, stálé, se shodným pnutím jako kamenný panel. Nesmí se uvolňovat žádné plyny. Bezpečnost provozu zaručuje jištění proti přehřátí, které zamezí porušení nebo jiné poškození panelu při jeho zakrytí a podobně. Zakrývání či izolování zadní stěny panelu, popřp. použití topné fólie snižuje účinnost topení díky snížení výhřevnosti  zadní části. Izolační deska se používá na stěnách srubových staveb, kde je zahřátí stěny za panelem nežádoucí.

topeni z prirodniho kameneSkutečně kvalitně provedené topení z přírodního kamene má certifikaci dokazující jeho hodnotu.  Proto by se spotřebitelé měli zajímat i o jiné údaje, než je pouze cena topení. Cenu topení ovlivňuje výroba a frézování drážky na kabel, počet topných panelů a jejich příkon. Snížení počtu, nebo příkonu topných panelů někteří prodejci stlačují cenu na úkor kvality topení, což má za následek častější spínání topení vedoucí k vyšší  spotřebě  elektrické energie, horší funkci a výkonu topení a snížení jeho životnosti.

2 Comments

  1. Má bytová jednotka v rodinném domě má rozměry, výška stropu ve všech místnostech je 2,30 m.
    obývací pokoj s kuchyní je 25 m2
    koupelna necelých 5,5 m2
    ložnice 9 m2
    chodba, která slouží pouze jako prádelna a sušení prádla

  2. Mam zajem o topeni prirodnim kamenem.MISTNOST MA 8×5 metru a strop je zhruba .3 metry vysoky.Dekuji za nabidku.Ilona Hofmannova

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*