Jaký bazén zvolit na zahradu?

laminátový bazén Albixon

laminátový bazén AlbixonPokud uvažujete o pořízení zahradního bazénu pro nadcházející koupací sezónu, je dnešní článek určen právě vám. Pokud jste méně nároční na design a postačí vám bazén menších rozměrů, můžete vybírat mezi nejlevnějšími variantami zahradních bazénů, tedy bazény nafukovacími a plastovými nadzemními. Tyto typy bazénů najdeme na mnoha zahradách ve městech i na vesnicích, a na dětské cachtání určitě postačí.

I o tyto typy bazénů je nutné pravidelně pečovat, aby voda vydržela čistá během celé koupací sezóny, tedy zhruba čtyři měsíce. Napuštění bazénu pitnou vodou totiž vyjde na srovnatelný obnos, jako je pořizovací cena bazénu. Pokud voda změnila barvu na zelenou či hnědou, či pokud zapáchá, nelze se ve vodě koupat bez zdravotního rizika. S pomocí bazénové chemie a kvalitní filtrace lze ale i takovou vodu vyčistit. Lepší je samozřejmě prevence takového stavu, udržování pH vody v rozmezí 6,5 až 7,5 a udržovací dávkou dezinfekce. Pomůže zakrytí bazénu po dobu, kdy ho nepoužíváme a jeho umístění mimo vzrostlé stromy.

I pro malý bazén doporučujeme zvolit kartušovou nebo pískovou filtraci vody a pravidelné odstraňování nečistot z hladiny i stěn bazénu skimmery či vodními vysavači. Pokud si chcete užít radovánek v bazénu déle, můžete zvolit zastřešení bazénu, ideálně v kombinaci se solárním ohřevem vody.

Bazény Albixon

Jak už bylo zmíněno, sortiment bazénů je velmi rozsáhlý. Výběr podléhá nárokům na velikost, design i finančním možnostem. Je třeba vzít v potaz, že se jedná o investici do věci, která nám bude sloužit dlouho. Za kvalitu se vyplatí připlatit. Zapuštěný bazén zahradu zdobí, ne hyzdí. Díky moderním materiálům a technologickým způsobům zpracování jsou bazény odolné a snadno se udržují.

Bazény Albixon vynikají vysokou kvalitou zpracování a dlouhou životností, a navíc skvěle vypadají. Nemusíte vybírat pouze mezi bazény klasických tvarů, na výběr jsou i atypická řešení na míru vašemu prostoru. Laminátové bazény jsou díky skleněné výztuži velmi odolné a mají dlouhou životnost. Jsou vyrobeny jako celek a jejich montáž je tak poměrně jednoduchá. Jejich omezením je pouze maximální délka 3,5 m. Nás zaujaly zejména přelivové bazény, u kterých není nutné instalovat vyrovnávací nádrže, čímž se omezí náklady na pořízení bazénu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*