Sauna, relaxace pro tělo i mysl

domácí sauny

domácí saunyPříjemným způsobem relaxace, především během studených zimních měsíců, je pobyt v sauně. Není žádnou novinkou, že sauna má blahodárné účinky na tělo i mysl. Pravidelné saunování podporuje cévní i pohybový aparát a zvyšuje odolnost organizmu proti nemocem. Ti, kteří mají fyzicky nebo psychicky náročnou práci, mohou v sauně na chvíli vypnout a oddat se příjemnému odpočinku.

Ne každý se zcela uvolní v prostředí, které nezná, s lidmi, které nezná. Ne každému je zkrátka příjemný pobyt ve veřejných saunách. V tom případě je čas, začít přemýšlet o pořízení domácí sauny, případně infrasauny, ve kterých je mnohem nižší teplota. Infrasauny jsou tedy vhodné i pro děti a lidi, kterým nejsou klasické sauny doporučovány.

Možná vás překvapí zjištění, že pro vybudování domácí sauny není potřeba velký prostor. Domácí sauna nemusí ani zdaleka dosahovat rozměrů  saun a saunových domků, které znáte z lázní, aquacenter a welness hotelů. Sauny jsou nabízeny v mnoha velikostech a  i cenových relacích. Většinou jsou vytápěny elektrickou energií, můžete ale zvolit i vytápění pomocí saunových kamen na dřevo.

A abyste se v sauně cítili opravdu příjemně, vyberte si vhodné příslušenství, jako jsou kbelíky, kameny, vonné oleje, teploměr, přesýpací hodiny či osvětlení a audiotechnika.

Při pobytu v sauně nejde o překonávání rekordů. V sauně by měl být člověk jen tak dlouho, dokud mu je to příjemné. Průměrný pobyt v sauně do bývá třikrát 15 minut. Jeden saunovací cyklus zahrnuje fáze saunování, zchlazení a odpočinku. Pokud chcete podpořit látkovou výměnu v kožních vrstvách a odstranit odumřelé kožní buňky, použijte staré dobré šlehání březovými metlami nebo abrazivní houbu. Saunovat se nemocný nebo nastydlý, stejně tak jako přejedený nebo naopak hladový se nedoporučuje. Další radou je zvýšený příjem tekutin, vyjma alkoholických nápojů.

Jako malou ochutnávku ze sortimentu specializovaného obchodu Finská sauna, vám představujeme novinku, designovou moderní domácí saunu Claro. I když je nabízena v rozměrech 207 x 159,5 a 207 x 207 cm, díky přední skleněné stěně působí mnohem větším dojmem. Neobvyklá černá barva vnějších stěn vytváří zajímavý kontrast se světlými rohy sauny. Příjemné osvětlení zajišťují rohové lampy a LED pásek za horní lavicí.

A ještě jednu zajímavost najdete v obchodě Finská sauna. Jedná se o sady pro stavbu sauny pro domácí kutily. Z dodaného materiálu si šikovný kutil může postavit saunu svépomocí. Nejenom že tak ušetří část nákladů, navíc bude moci relaxovat v sauně, kterou postavil vlastníma rukama. A to je pak relax dvojnásobný.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*