Nerozbitné ozdoby nejen na Vánoce

patchworková koule

Pokud chcete zabavit děti, popřemýšlejte o výrobě vánočních nebo velikonočních ozdob. Ty se navíc nikdy nerozbijí. a dají se využít jako celoroční dekorace. Ozdoby vytvoříte poměrně jednoduše. Koupíme polystyrenové koule, které seženeme v supermarketu, v potřebách pro výtvarníky nebo v květinářství. Pak už doma najdeme jen zbytky provázků, bavlnek, látek. Dále budete potřebovat stuhy či krajky, nůžky, lepidlo, špendlíky. Můžeme dozdobit i korálky a podobně.

patchworková kouleKouli z jedné strany namažeme lepidlem a pomalu obmotáváme provázky. Hezké jsou i přírodní materiály jako je juta nebo len. Provázek můžeme namotávat rovnoměrně nebo vytvářet nějaké obrazce. Po uschnutí můžeme dozdobit knoflíčky nebo krajkou. Z filcové látky můžeme vystříhnout motivy stromečku nebo sněhuláka. Na ozdobu nezapomeneme přidělat ouško na zavěšení.

Patchworkové koule

Pro šikovnější máme tip na výrobu patchworkové nešité ozdoby. Tu uděláte ze čtverečků bavlněné látky, které spíchneme špendlíky tak, aby nám uprostřed koule vznikla hvězda. Nakonec okolo koule napícháme stuhu a poutko na zavěšení. Tipy na výrobu patchworku naleznete na internetu

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*