Představujeme křovinořezy Honda

krovinorezy honda

Posezení na upravené zahradě je jistě příjemné, ale pokud se o zahradu staráme sami, bude nás to stát spoustu úsilí. I pokud je zahrada vaše hobby, není nutné namáhat se více, než je nutné. Ani malou zahrádku nezvládneme bez jakékoliv mechanizace. S použitím kvalitní zahradní techniky, budeme mít ze zahrady více radosti a méně starostí.

Mezi přední výrobce zahradní techniky patří Honda. Křovinořezy Honda vynikají komfortem používání. Jedná se o výkonné stroje s čtyřtaktními motory. Díky vysokému stálému výkonu a dostatečnému krouticímu momentu jsou vhodné i pro práci ve ztížených podmínkách. Poradí si s odolným přerostlým plevelem, dokonale vyžínají těžko přístupná místa u obrubníků, plotů, ve stavu či v rozích.

Čím vynikají křovinořezy Honda?

Stejně tak jako v případě ručního nářadí nebo sekaček a další mechanizace se ani v případě křovinořezů nedoporučuje nakupovat ty nejlevnější modely neznámého původu a značek, které koupíte v supermarketech a hobby marketech. Od těchto výrobků, ale i od některých konkurenčních modelů křovinořezů známých značek se křovinořezy Honda liší již zmiňovanými výkonnými čtyřtaktními motory, ale také řešením ergonomické části křovinořezu.

Do motorů Honda se používá pouze benzín Natural 95, který se nemísí s olejem. Manipulace s křovinořezem je snadná a bezpečná. Křovinořez s plnou nádrží můžete nahnout či otočit bez toho, aby provozní kapaliny přetekly či způsobily nějaké jiné problémy v chodu stroje.

Mezi další výhody patří třeba velmi snadné startování a snadná manipulace, která je dána také vynikajícím vyvážení stroje a rovnoměrnou zátěží osoby, která se strojem pracuje. Pokud potřebujete posekat pár metrů čtverečních, možná si vystačíte téměř s jakýmkoliv modelem křovinořezu. Pokud ale s křovinořezem pracujete několik hodin, rozdíl opravdu pocítíte a oceníte. Ergonomicky tvarovaný postroj tvoří bederní a hrudní popruh. Práci zpříjemňuje i dostatečné polstrování v oblasti ramene a měkčená rukojeť. Nedochází tak k jednostrannému zatěžování páteře a svalů v oblasti zad. Snadná a příjemná práce je zajištěna i díky snížení hlučnosti a vibrací, které stroj vytváří.

Uživatelsky příjemné je posouvání žací struny v žací strunové hlavě Tap & Go. Pro odvinutí struny stačí ťuknout žací hlavou o zem, bez toho aby se stroj musel vypnout a práce přerušit.

Pokud plocha kterou chcete upravit připomíná spíše prales, než zahradu, vyměňte žací strunu vyžínače ocelový trojzubec. Ten si poradí s mladými náletovými dřevinami a nevzhledným křovím. Nástavec pilový kotouč si poradí i s dřevinami do průměru zhruba 10 cm. Mezi další doplňky křovinořezu patří i nástavec na stříhání živých plotů a prořezávací pilka.

Unikátní modely křovinořezů Honda

Unikátním druhem křovinořezu, který se vymyká ostatním modelům z nabídky je Honda UMR 435 L, který je speciálně navržen k tomu, aby se dostal do opravdu stísněných míst. Slouží nejenom k sekání trávy v nepřístupných úzkých místech, ale také k prořezávání větví a úpravě živých plotů. Tento model křovinořezu motor má ohebnou tyč s hlavou, což je umožněno tím, že je motor nesen na zádech obsluhy.

Další zajímavostí v nabídce značky Honda je model Versatool, křovinořez s dělenou hřídelí, který je určen a priori profesionálům.  Jeho výhodou je opravdu snadná výměna jednotlivých nástavců pouhým zacvaknutím. Vybrat si můžete mezi nástavec pro sekání trávy, plotostřihy, prořezávací pily, zařezávač trávníku, foukače na listí, případně prodlužovací nástavce.

2 Comments

  1. Ahoj, chci se zeptat zda nemáte zkušenosti s křovinořezy právě od Hondy, na některých diskuzích jí ne příliš chválej, prosím jen osobní! Zkušenosti z „terénu“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*