Renovace panelákových koupelen

obklady do kuchyně

Pokud uvažujete o rekonstrukci panelákové koupelny, vybrat si můžete z několika různě finančně náročných řešení. Můžete svou koupelnu svěřit odborné firmě, která udělá vše od A až po Z, ale nechá si za to řádně zaplatit.

Nebo pokud máte v rodině šikovného kutila, pak si některé práce udělat svépomocí a na některé složitější úkony si objednat firmu. Asi nejméně finančně náročné řešení je umakartové jádro polepit samolepícími linoleovými čtverci. V tom případě doporučujeme kvůli větší vlhkosti přilepit čtverce chemoprénovým lepidlem a nespoléhat se na lepidlo na čtvercích nanesené.

Přímo na umakart lze ale přilepit dlaždičkový obklad. Musíte ale použít speciální lepidlo, které je cca 5x dražší než obyčejné lepidlo na obkladačky. I tak je ale celková cena této rekonstrukce příznivá. Obklady a dlažbu vybírejte ve specializovaných obchodech, které Vám nabízí tento sortiment.Rako Wenge

Další variantou jsou plastové panely určené speciálně pro koupelny. Jejich instalace je poměrně jednoduchá a zvládne ji každý průměrně šikovný kutil. Časově i finančně náročnější možnost je opláštit stávající umakartové jádro sádrokartonovými deskami a na ně potom lepit obklady dle vlastního výběru.

Pokud chcete měnit dispoziční řešení koupelny máte na výběr buď ze sádrokartonových příček nebo vyzdění Ytongem. Jestli chcete na sádrokartonovou příčku zavěšovat umyvadlo nebo koupelnový nábytek, je lepší použít sádrovláknité desky rigidur. Mají lepší vlastnosti než sádrokarton a podobně jako „sádráč“ se vyrábí ve speciální úpravě odolné vodě nebo protipožární a montují se podobně jako sádrokarton na profily.

Přejeme hodně úspěchů při rekonstrukci!

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*