Básničky, i ve 21. století mají co říci

básničky o lásce

 

 

dívají se mi do očí
neklečí a mohli by
přesto se rozdávám

Vaše v mém se úročí
klekla bych, vzdoruji
na truc však vstávám

pohledem daruji
prsty splývám
dechem roztančím

Očima maluji
rukama zpívám
rty tančím

 

 

 

 

 

básničky o lásceDostali jste někdy milostnou básničku? Napsali jste ji někdy, když jste se cítili zamilovaní nebo naopak, když jste měli zlomené srdíčko? Pokud se chcete svojí tvorbou pochlubit, existuje jednodušší způsob, než vydat básnickou sbírku. Publikuj te svou tvorbu na webových stránkách peoplelovepeople.com

Pokud máte rádi poezii a neomezujete se pouze na tvorbu klasiků, můžete se ve chvilce volna přečíst nějakou báseň. Básně a básničky jsou přehledně řazené do kategorií. Asi vás nepřekvapí, že nejpočetnější jsou básničky milostné a básničky pro kluky a holky. Lidé od nepaměti vtiskují své city do básní. I texty valné většiny písní jsou o lásce, ať už naplněné nebo ne. Ať jsou ženy v jednadvacátém století jak chtějí soběstačné, sebevědomé a emancipované, téměř každou by milostná básnička potěšila. Milostná báseň vyjádří lépe než sáhodlouhý proslov, že vám na milované osobě opravdu záleží. Básně jsou stokrát lepší, než drahé dárky bez nápadu.

Pokud vám chybí básnické střevo, nezoufejte. Na internetových stránkách peoplelovepeople.com možná najdete báseň, která vyjadřuje přesně to, co jste chtěli říct, ale nenašli k tomu vhodná slova. Inspirujte se některou básničkou k romantickým činům. Báseň můžete věnovat jakékoliv milované osobě, nejenom partnerovi nebo partnerce. Básní můžete poděkovat rodičům, vyjádřit jak vám záleží na kamarádovi a tak podobně.

Samozřejmě ne všechny básničky jsou o lásce. Pokud rádi píšete vánoční dopisy, nebo posíláte sms rodině a přátelům během vánočních svátků, přečtěte si zajímavé vánoční básničky. Třeba přidáte nějakou vlastní rýmovačku. Nemusí se zdaleka jednat o počin hodný srovnání se Shakespearem. Další kategorií básniček, které by vám mohly zvednout náladu jsou básničky vtipné a básně o škole. Vyjádřete své názory a zkušenosti se školní docházkou v básničce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*