Sváteční večeře pro mazlíčky

kocici jidlo

Smažený trojobal, sladké a tučné-to je to, čím mnozí majitelé přecpávají své miláčky v době adventu i během celých vánočních svátků. Výjimkou není ani Silvestr, kdy si psíci i kočičky pochutnají na majonézových pomazánkách, slaných i sladkých dobrotách.

kocici jidloTakové jídlo ale nepřiměřeně zatěžuje metabolizmus zvířat a může dojít až k otrávení. Například čokoláda a kofein je pro kočky jedovatá. Na trhu ale seženete nespočet pochutin pro kočičky.

Pamlsky pro kočky seženete i pro mlsné nebo obézní kočky. Pokud je Vaše kočka zvyklá dostávat „od stolu“, vždy mějte po ruce pytlík s granulemi. Kočka si bude myslet, že jde o lidské jídlo a bude granulky jíst jako by šlo o nějakou výtečnou dobrotu.

Stejně tak pro psy můžete nakoupit pamlsky. Různé žvýkací dobroty navíc čistí a posilují zuby a dásně. Pamlsky by ale psi měli dostávat za odměnu a nikdy ne od stolu. Žebrající pes je hodně nepříjemný zejména pro návštěvy.

Pokud chcete psíkům i kočičkám dopřát na Vánoce nebo Silvestra něco speciálního, vyzkoušejte následující recept, na který budete potřebovat:

  • ½ – 1kg mletého masa
  • škvarky
  • celou palici česneku

Maso se škvarky a drceným česnekem vyhněteme do hladkého těsta a pečeme v plátu asi 1-2 cm silném na pečícím papíře na 200 stupňů. Doporučujeme mírně podlít. Po vychladnutí nakrájíme na malé kostičky, které díky česneku slouží i jako antiparazitikum.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*