Nejen lidé by měli pečovat o své klouby.

kloubní výživa

kloubní výživaS věkem se opotřebovává kloubní aparát. To neplatí pouze pro klouby lidské, ale i klouby zvířat. Prevencí a včasným podáváním doplňků stravy lze tento proces zpomalit. Pokud chcete aby váš pes byl aktivní i ve stáří, je dobré podávat mu preparáty podporující správnou činnost kloubů. Základní stavební prvky chrupavek a pojivových tkání obecně jsou kolagen a glukosaminy.

Speciální péči vyžadují především psi velkých a obřích plemen, jejichž klouby jsou v důsledku vyšší váhy více zatěžovány. Doplňky stravy umožní prodloužit čtyřnohým miláčků aktivní život a zmírní bolest omezující jejich pohyb a radost z pohybu. Kloubní preparáty neslouží pouze k podpoře pohybového aparátu starších psů, používají se i preventivně, například k potlačení genetických predispozic ke kloubním onemocněním jako jsou například luxace patelly nebo dysplazie kyčelního kloubu u některých plemen.

Dávejte vždy přednost kloubní výživě  zaručené kvality. Velmi oblíbené mezi profesionálními i amatérskými chovateli je kloubní výživa pro psy značek Hyalutidin, Alavis, Aptus Aptoflex nebo Caniviton. Přípravky podporující správnou funkci klobů (chondroprotektiva) se doporučuje preventivně podávat štěňatům velkých a obřích plemen.

Kloubní výživa pro psy pro rychlé doplnění do chybějících míst v kloubech i jako prevence se podává ve formě roztoku, jako tablety nebo prášek, který se snadno přimíchá do krmné dávky a zvíře jej lépe přijímá.  Vždy dodržujte předepsané dávkování.

Většina složek obsažených v kloubní výživě pro psy má stejný základ jako kloubní výživa pro lidi. Liší se dávkování a přídatné látky zajišťující chutnost, bezproblémové  přijímání a podobně. Jednou z hlavník složek kloubní výživy je MSM (methylsulfonyl­methan),  který příznivě působí na zpevnění a regeneraci vazů,  šlach a svalů. Používá se jako prevence i pro potlačení zánětlivých stavů. MSM nejen příznivě působí na chrupavčitou tkáň, ale má také antioxidační účinky.

Další účinnou látkou jsou glykosaminoglykany glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které se nacházejí v poměrně vysokém množství ve zdravé kloubní chrupavce a kloubní tekutině. Jejich nedostatek vede snížení pohyblivosti kloubu a artróze.  Obě látky lze podávat preventivně i při počínajících degenerativních změnách chrupavky a při zánětech. Chondroitin sulfát navíc přispívá k hydrataci chrupavky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*