Ekonomické a ekologické vytápění.

palivové dřevo

palivové dřevoNeustále se zvyšujícím výdajem rodinného rozpočtu jsou náklady na vytápění bytu, ale především rodinného domu. Vytápění plynem a elektrickou energií se stává neúnosně nákladné, díky neustále rostoucím cenám za energie. Pro mnoho lidí je nutností hledat levnější alternativu vytápění. Neuchylujte se ke spalování odpadu nebo nekvalitního dřeva. Jeho výhřevnost je nízká a produkce nebezpečných spalin vysoká.

Nejvíce ekologicky přijatelnou variantou je kvalitní výkonný kotel na dřevo. Výhřevnost dřeva se pohybuje okolo 50% výhřevnosti ideálního měrného paliva. Při použití kvalitních kotlů také odpadá nutnost přikládat každých několik hodin.

Vytápění dřevem se hodí také pro krby, které se stále častěji stávají dominantou nejenom chalup a chat, ale i trvale obydlených interiérů moderních rodinných domů. S dostatečnou izolací domu a s využitím moderních systémů vytápění se palivové dřevo stává trendem návratu k přírodě. Kvalitní krbová kamna vytopí i několik místností. Otevřený oheň v interiéru navíc budí pohodovou atmosféru.

Jak a kde ale sehnat  kvalitní topivo pro rodinný dům nebo chalupu. Nejjednodušším způsobem, jak získat kvalitní dobře vysušené palivové dřevo požadované délky je prodej palivového dřeva přímo od zpracovatele. Získáte prokazatelně kvalitně zpracované dřevo jasného původu a můžete využít i další služby, jako například objednání odvozu dřeva na zadanou adresu, dodávku volně sypaného či baleného dřeva včetně třísek a dřeva na podpal. Kromě nejrůznějších druhů palivového dřeva nechybí v sortimentu ani nařezané a naštípané krbové dřevo připravené ihned k zatápění.

Tříděné krbové dříví se dodává volně nebo balené v bednách, nařezané a naštípané standardně na 25 cm nebo 33 cm. Lze připravit i krbové dříví jiných rozměrů podle potřeby. Standardní šířka štěpiny je 10 až 12 cm, případně až 20 cm. Užší štěpiny rychleji schnou, jsou dříve připraveny k ztopení a lépe se transportují a skladují.

Palivové dřevo o průměru kulatin do 30 cm je nařezané na standardní délku 1 m. Palivové dřevo může obsahovat třísky a kůru jako odpad ze štípání. Nařezané a naštípané palivové dříví se dodává v pytlích nejrůznějšího objemu. Nejmenší objem dodávaného baleného kvalitního krbového dřeva z tvrdých dřevin je 15 dm3.

Nejvyšší výhřevnost a dobu hoření má tvrdé dřevo, na podpal se používá dřevo z měkkých dřevin, jako je například smrk. Nejtvrdší dřevo je dřevo vysoké hustoty, z odolných exotických stromů. Odřezky a zbytky tropických dřev z výroby nábytku se používají pro výrobu extra velkých kusů dřevěného uhlí určeného pro grilování. Grilování na takovém dřevěném uhlí propůjčí připravovaným pokrmům nezvyklou chuť. Standardně se brikety vyrábějí ze slisovaných pilin a dodávají se v 10 kg pytlích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*