Vyplatí se refinancovat hypotéku?

hypotéky

hypotékyPodpis hypotéky je významným krokem s důsledky na několik let. Mnoho lidí řeší nákup či rekonstrukci bytu či domu právě hypotékou na statisícové či milionové částky, a tak podpisem té nejvýhodnější hypotéky na trhu mohou ušetřit nemalé finanční částky. V současné době se dá obecně říct, že podmínky pro získání a splácení hypotéky jsou výhodné. Banky se předhánějí v nabídkách a lákají na nízké úroky.

Ti, kteří podepisovali hypotéku zhruba před pěti šesti lety  v drtivé většině případů měli úrokovou sazbu a podmínky horší. Pokud tedy končí doba fixace úrokové sazby, vyplatí se najít lepší nabídku hypoték a uvažovat o refinancování  hypotéky. Hledání té nejvýhodnější hypotéky není ani s pomocí online hypotéčních kalkulaček jednoduché. Banky posuzují každou hypotéku individuálně a možná vás překvapí, že i s bankou se dá vyjednávat o podmínkách poskytnutí hypotéky.

Lepší vyjednávací pozice mají samozřejmě brokerské firmy. Ty nejenom že pomohou zákazníkovi vybrat optimální finanční produkt, ale navíc většinou získají u banky lepší podmínky. Se svou základnou klientů jsou pro banku totiž rovnocennějším partnerem k vyjednávání. Pokud jste neuváženě podepsali hypotéku s dnes již opravdu vysokými úroky, možná se vyplatí změnit stávající hypotéku i přes sankce za předčasné splacení pohledávky. Se všemi otázkami a problémy ohledně volby, podpisu, splácení či refinancování hypotéky vám pomůžou specialisté z Gepard finance. Nezávislí finanční poradci vám ušetří spoustu času a starostí s hledáním dobré hypotéky  až do výše 100 % hodnoty nemovitosti, kterou je hypotéka zajištěna.

I po osekání výhod, které měla stavební spoření, nelze tento produkt stoprocentně zavrhnout, protože přináší výhody například v podobě úvěru na bydlení, který nemusí být na rozdíl od jiných hypoték zajištěný nemovitostí. Zda, a v jakém případě se vám stavební spoření vyplatí vám pomohou zjistit v Gepard finance.

1 Comment

  1. Nejčastější důvody pro refinancování hypotéky jsou výhodnější úroková sazba, upravení výše splátek a poplatky, které jsou dnes výrazně nižší.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*