Poznávací zájezdy pro ty, kteří milují aktivní dovolenou

Chorvatsko

Na dovolené strávené na pláži určitě není nic špatného, ale ne každému tento typ dovolené vyhovuje. Není nutné hned se snažit vidět za co nejméně času co nejvíce věcí. Kombinace odpočinku a poznávání je příjemná. Dovolená v Egyptě, když ji trávíme jen v jednom hotelovém komplexu není úplná. Je fajn vidět v dané destinaci něco, co opravdu stojí za vidění. Právě proto roste obliba pobytových zájezdů.

Chorvatsko tak jak ho neznáte

ChorvatskoŽe je dovolená v Chorvatsku nuda? Opak je pravdou, Chorvatsko nabízí mnohem víc, než jen průzračné moře a oblázkové pláže. Poznávací zájezdy do Chorvatska, pořádané cestovní kanceláří Redok travel, vám představí například úplný jih této rozmanité země, starobylý Dubrovník a Elafitské ostrovy. Zájezd je obohacen o výlet do sousední Černé Hory.

Další možností je poznat krásné chorvatské národní parky. V programu nechybí unikátní Národní park Plitvická Jezera zapsaný v seznamu UNESCO, který každého ohromí průzračnými jezery všech odstínů tyrkysové, modré a zelené a majestátními vodopády. To vše v rozlehlém dolomitovém údolí s bohatou stromovou flórou. Po aktivně stráveném dni v Národním parku Plitvická jezera, parku Krka, v hornatém národním parku Paklenica či lodním výletu k souostroví Národního parku Kornati vždy následuje den s odpočinkem nebo poznávání historických měst jako jsou Split, Šibenik nebo Zadar.

Trocha exotiky

Pokud chcete zažít něco opravdu výjimečného, zkuste mezi Čechy stále ještě málo vyhledávanou lokalitu, a zvolte poznávací zájezd na Srí Lanku. Ostrov oplývá bujnou vegetací deštných pralesů, čajovými plantážemi, na kterých se sklízí a zpracovává čaj stejně jako před sto lety, i   nádhernými chrámy a krásnými a nepřeplněnými plážemi. Není moc míst, kde můžete ještě vidět slony i ve volné přírodě. Ať už budete tyto majestátní tvory pozorovat při safari nebo ve vyhlášeném sloním sirotčinci, na tento zážitek určitě nikdy nezapomenete.

V programu poznávacího zájezdu CK Redok travel nechybí nic, co byste při návštěvě této úžasné zamě měli určitě vidět. Podíváte se na známý chrám Buddhova Zubu, zbytky chrámu na Lví skále, nejstarší královské město Anuradhapura, horská Eliya ani vodopády Ramboda.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*