Zahradní technika pro krásný trávník.

sekačky

sekačkyNa moderní zahradě si těžko vystačíte pouze s motyčkou a hráběmi. Práci a péči o malé i rozlehlé zahrady vám usnadní kvalitní zahradní technika. Pokud nemáte na svém pozemku u rodinného domu klasickou louku, kterou je potřeba posekat jednou či dvakrát do roka, pravděpodobně budete potřebovat travní sekačku.

Výběr travní sekačky se odvíjí od podmínek, ve kterých budete zahradní sekačku používat. Roli nehraje jen rozloha a terén zahrady, ale i například dostupnost elektrické energie. Použití elektrických sekaček je omezeno délkou přívodního kabelu. Příkon elektrických sekaček se obvykle pohybuje mezi 800 a 2000 W, na jeden záběr posekají většinou mezi 32 až 45 cm plochy.

Benzinové sekačky se doporučují i na poměrně velké pozemky. Motorové sekačky s pojezdem jsou efektivnější a dobře ovladatelné. Práci vám usnadní i příslušenství k sekačkám. Omezením benzínových sekaček i křovinořezů je jejich hlučnost. Výhodou strunových sekaček je snadná ovladatelnost a nízké náklady na provoz. Hodí se pro údržbu malých zatravněných ploch, míst v okolí stromů, záhonů a jiných hůře přístupných míst zahrady. Alternativou benzínové strunové sekačky je akumulátorová strunová sekačka.  Akumulátorová sekačka se vyznačuje stejně snadnou manipulací jako benzínové rotační sekačky, a navíc je o poznání méně hlučná. Při výběru aku rotační sekačky počítejte před započetím sekání trávy s poměrně značnou dobou potřebnou k nabití akumulátoru.

Pro péči o dokonalý anglický trávník budete ale potřebovat více pomocníků než je travní sekačka. Anglický trávník je v podstatě travní monokultura. Pampelišky, ale i mech správný trávník hyzdí. V boji s nehezkými mechovými porosty i travní plstí vám pomohou elektrické provzdušňovače trávníku. Práci vám usnadní provzdušňovač s velkým sběrným košem. Elektrický provzdušňovač rozruší hustý travní porost a zajistí, aby se voda a živiny lépe dostaly až ke kořenům trávníku. Existují i modely elektrických sekaček kombinovaných s vertikutátorem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*