Pronájem trubkových, rámových i pojízdných lešení.

lešení vně domu

lešení vně domuStále více rodinných i bytových domů se rozhodlo pro zateplení fasády, většinou spojené i s výměnou oken a balkonů. Pro všechny stavební práce takového rozsahu je nutné lešení. Pokud firma nebo jednotlivec nemá lešení vlastní, lze ho na dobu stavebních prací pronajmout včetně veškerého příslušenství, jako jsou lešenářské hmoždinky a kotvy. Cena půjčovného se odvíjí od m² pohledové plochy lešení. Lze si půjčit klasické trubkové, rámové i pojízdné hliníkové lešení.

Většina lešení je z oceli nebo lehkého hliníku. Podlážky lešení bývají kovové popřípadě dřevěné. Při instalaci lešení, ať už vně nebo uvnitř budovy je nutné dbát především na jeho stabilitu a bezpečnost. Pro kvalitně postavené a bezpečné lešení je potřeba zvolit certifikované lešení z kvalitních materiálů a lešení správně založit, kotvit proti odklopení od zdi a neopomenout příčné a podélné ztužení konstrukce. Lešení nesmí být založeno na neúnosné nebo velmi nerovné zemi, v žádném případě je nelze vypodložit například cihlami. Lešení musí mít pevnou únosnou podlahu s minimálními mezerami.  Pro zachování stability a bezpečnosti musí být trubkové lešení dostatečně široké. Železné díly lešení jsou náchylné ke korozi. Pro zvýšení omezené životnosti kovového  lešení se používá žárové zinkování. Pro omezení hluku, prašnosti a zvýšení bezpečnosti se používají sítě popřípadě plachty pro zakrytí lešení.

Lešení pro usnadnění složité práce ve výškách používali již staří Egypťané. Trubkové lešení, velmi podobné tomu, které se stále ještě používá i v současnosti je známé již z doby přede první světovou válkou. Za tu dobu prošli vývojem především spoje a kotvy lešení. Dnes je z několika důvodů, především pro rychlou montáž a demontáž a nižší životnost,  většinou upřednostňováno lešení rámové, které má ale vyšší pořizovací cenu.

Stále častěji se používá pohyblivé lešení, které je více flexibilní. Snadno a bezpečně se v případě potřeby přesune a není potřeba jej rozebírat. Výhodou kvalitního lešení je jeho skladnost a nízká hmotnost. Pojízdné lešení se liší nejenom výškou, která se pohybuje od 3,5 do 8,5 metrů, ale i rozměrem pracovní podlážky, který může být 0,75 nebo 1,5 krát 2,8 metrů. Pracovní plocha pojízdného lešení je velmi stabilní a bezpečná a umožňuje i práci v otevřeném prostoru, uvnitř hal a podobně. Pro transport osob i břemen do vyšších poloh lešení slouží stavební výtahy. Stavební výtahy Geda všechna břemena spolehlivě dopraví do výšek 25, 30 popřípadě až 40 m. Sloupové výtahy Geda mají nosnost 200, 300 nebo až 500 kg.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*