Teprve nábytek dělá z bytu domov.

nábytek

nábytekZměnou nábytku lze zcela změnit dojem z každého prostoru. Někdy stačí jen jeden dominantní kus nábytku, který udělá tu správnou atmosféru. Ne každý si může dovolit nábytek na míru. Naopak v atypických prostorech, šikminách a nikách lze díky nábytku na míru maximalizovat využití prostoru. I sériově vyráběným nábytkem lze zajímavě, funkčně a stylově vybavit dům či byt.

Pokud to je možné, neměli bychom zbytečně nábytkem zastavit ložnici ani dětský pokoj. Odlehčit tyto pokoje pomůžou velké šatní skříně na chodbě, kde snadno uložíte nejenom oblečení, ale i bytový textil a sezónní věci. V ložnici a dětském pokoji si pak vystačíte jen s menšími komodami.

Volíte masiv nebo lamino?

Lamino má své nesporné výhody, mezi které patří především nižší pořizovací cena a vysoká odolnost. Kvalitní nábytek dominuje především kuchyním. Nábytek do kuchyně je totiž více namáhaný. Naopak, dřevěný nábytek se nejčastěji volí do ložnice či dětského pokoje. Nebojte se kombinace masivního či dýhového dřevěného nábytku s laminem. Výborně lze tyto dva materiály využít třeba v dětských pokojích, jejichž základ tvoří bytelné postele z masivu, samozřejmě s dobrým roštem a matrací, a menší kusy nábytku, jako jsou police nebo deska psacího stolu jsou z lamina. Jednou z výhod lamina je také široká škála barev a odstínů, které dětskému pokoji sluší. U dřevěného nábytku i nábytku z lamina je důležitá kvalita zpracování. U nábytku ze dřeva lze zvolit povrchovou úpravu lakováním nebo voskováním.  Ošetřený povrch zabraňuje mechanickému poškození dřeva i působení vlhkosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*