Zahradní domky, krásné a funkční.

zahradní domek

zahradní domekZahradní domeček nejen že zvýší pohodlí pobytu na zahradě, ale i významně zvýší hodnotu zahrady. Existuje nepřeberné množství zahradních domků a chatek, většina z nich je však vyrobena z kvalitního masivního dřeva. Záleží k jakému účelu budete zahradní dřevostavby používat. Některé typy zahradních domků mohou plnit funkci rekreační chaty, protože jsou vhodné i k celoročnímu využívání. Liší se především síla použitého materiálu a rozměry domku či chatky. Nejčastěji se používají prkna o síle 19, 28, 33, 44 nebo 50 mm. Pevné spojení v rozích je zajištěno  „křížovým spojem“ s dvojitým zámkem.

Pokud vám stačí malá stavba pro uskladnění potřebného zahradního náčiní vybavení, letního posezení a podobně, můžete využít domků na nářadí, které nenaruší vzhled vaší zahrady, naopak, budou její ozdobou. Je na vás, zda zvolíte přírodní vzhled nebo moření chatky či zahradního  domku. Občasné suky nejsou vadou na kráse domku či chatky.

Zahradní domky na nářadí mohou mít srubovou či panelovou konstrukci. Jedná se o menší lehké  dřevostavby. Zahradní domky srubové konstrukce jsou obdobou obyvatelných chatek a domků, liší se pouze rozměry a silou použitého dřeva. Domky na nářadí panelové konstrukce jsou v podstatě stavebnice. Z jednotlivých dřevěných panelů a dalších konstrukčních prvků není složité domek smontovat. Veškeré domky lze samozřejmě objednat i včetně montáže.

Pokud trávíte na zahradě více času i během  roku, ne pouze v letních měsících, jistě využijete víceúčelové zahradní domky a chatky srubové konstrukce vyrobené z vyzrálého smrkového dřeva pocházejícího z České Republiky a zemí severní Evropy. Základ tvoří nosné hranoly. Obvodové stěny tvoří profilovaná čtyřstranně hoblovaná prkna. Všechny typy zahradních domků mají ventilační rošty. Vybrat si můžete klasickou sedlovou nebo pultovou střechu.

Podle toho o jaký domek máte zájem můžete na stránkách www.zahradni-domky.cz zúžit nabídku domků podle svých kritérií. Stačí zadat jakou plochu máte k dispozici, jakou šířku a výšku domku preferujete a jak silná prkna by měla být na váš zahradní domek použita a jakou maximální částku jste ochotni do stavby domku investovat.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*