Výživa pro vaše oči.

zrak

zrakTo, že pestrá vhodně zvolená strava má vliv na naše zdraví ví každý. To, že strava ovlivňuje i zrak váš možná překvapí. Potřebné látky jsou v menší míře využité při zátěži organismu jako je stres a nevhodná strava (nadměrné množství kávy, bílého cukru, umělých barviv, konzervantů). Správná výživa nám pomůže předcházet poruchám zraku jako je  šedý zákal a makulární degenerace. Snižuje a zmírňuje projevy těchto onemocnění. Správná výživa pro oči je zvláště důležitá pokud máte genetické předpoklady k propuknutí choroby. Podpořit zdraví svých očí můžete i díky  doplňkům stravy, které obsahují zdroje všech potřebných vitamínů a minerálů.

Důležitou složkou potravních doplňků podporujících nejen zrak, ale nervový systém jsou vitamíny řady B, někdy uváděné jmény, jindy čísly. B-komplex je tvořen celkem osmi vitamíny ve správném poměru. Jedná se o Thiamin (B-1), Riboflavin: (B-2), Niacin (B-3), Kyselina pantotenová (B-5), Pyridoxin HCI (B-6), Biotin (B-7), Kyselina listová (B-9), Cobolamin (B-12). Nedostatek vitamínů B může vést až ke vzniku šedého zákalu, krátkozrakosti (myopie), řezání v očích, neostrému vidění, přecitlivělosti na sluneční světlo a černým skvrnám v zorném poli.

Dalšími důležitými prvky pro podporu a správnou funkci optického nervu jsou mangan a molybden, které tvoří součást některých enzymů. Dále je to Metylsulfonylmetan (MSM) napomáhá očím absorbovat vitamíny a minerály a je nezbytný pro pojivové tkáně v očích i v jiných částech těla. Vanad se uplatňuje v buněčném metabolismu. Bór podporuje vstřebávání vápníku a hořčíku a je důležitý pro správnou funkci mozku. Cholin ve spolupráci s vitamíny B-komplexu podporuje nejen mozek, ale i játra a srdce. Napomáhá snižovat cholesterol a předcházet zhoršování paměti. Inosit je součástí buněčných membrán a je nezbytný pro správnou funkci nervů. Potravinový doplněk Eyemax obsahuje všechny potřebné látky potřebné nejen pro zlepšení zraku, ale pro celé tělo v optimálním poměru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*