Myjte a čistěte ekologicky.

prací prášek ecover

prací prášek ecoverPokud vám není lhostejný osud přírody, můžete alespoň maličko přispět k jejímu menšímu zatěžování a znečišťování. Nemusíte se zrovna přestěhovat z útulného bytu do jeskyně bez elektrické energie a jakýchkoliv vymožeností. Stačí, pokud se zamyslíte nad produkty které denně používáte. Máme totiž výhodu volby.

Prostředky na čištění a mytí zatěžují především vodu špatně rozložitelnými látkami. Pro vodní organizmy nejsou problémem pouze látky toxické, ale například i látky povrchově aktivní. Myslet při hygieně a úklidu ekologicky neznamená pouze používat citrón a ocet, jak to dělaly naše babičky. Internetová drogerie ecover skýtá bohatou nabídku produktů značky Ecover, které jsou účinné a přitom velmi šetrné k životnímu prostředí. V kompletní nabídce drogerie ecover nechybí čistící, prací a mycí prostředky pro domácnost, ale ani  přírodní bio kosmetika, včetně kosmetiky pro děti.

Nemusíte volit mezi čistým domem nebo bytem a ekologickým smýšlením. Používáním šetrných čistících přípravků z drogerie ecover nebudete vypouštět do odpadu chemikálie, jež poškozují přírodní prostředí. Na některé z těchto látek je krátká i sebelepší čistírna odpadních vod. V České Republice se sice již nepoužívají prací prášky obsahující fosfáty, ale odpadní vody kontaminují bělidly, stabilizátory a enzymy. Pokud si myslíte, že vaše domácnost nemůže kvalitu vod nijak ovlivnit, mýlíte se. Mycí a čistící prostředky jsou výrobky denní potřeby a jejich vliv není zanedbatelný.

Pokud máte malé dítě, můžete zkusit klasické jednorázové plenky, vyměnit za ekologické pleny,  které jsou kompletně biologicky rozložitelné. Běžné jednorázové pleny se téměř nerozkládají a při jejich množství již tvoří velkou část sládkovaného odpadu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*