Vybíráme podlahu

Při zařizování interiéru, je volba podlahových krytin velmi důležitým rozhodnutím. Díky dobře zvolené podlaze se v místnosti cítíme příjemně. Ne všechny podlahové krytiny jsou tak příjemné na dotek, jako je třeba dřevo, které působí hřejivým a uklidňujícím dojmem.  Dřevo ale není jedinou volbou pro podlahu v obývacím pokoji, ložnici či pracovně a dětském pokoji. Kromě klasických laminátových plovoucích podlah se používá dřevo, PVC a vinyl nebo třeba stále oblíbenější marmoleum.

Staré versus nové materiály

Celoplošný koberec trochu vyšel z módy, je totiž poměrně náročný na údržbu. Dalším materiálem, který si asi také pamatujete ze svého dětství je PVC podlaha, označovaná lidově jako lino. Moderní vynilové podlahy pořídíte za poměrně nízkou cenu, na výběr je nepřeberné množství barev a dekorů připomínající přírodní materiály, navíc se velmi dobře udržují a jsou příjemné na dotek. Proto z domácností ani komerčně využívaných prostor hned tak nezmizí. Díky systému click je v současné době tento typ podlahy i v provedení plovoucí podlahy. Jednotlivé dílce se nelepí k podkladu, ale díky zámkům zaklapnemou do sebe.

Dřevo na oblibě neklesá, ba naopak. Dřevěná podlaha je nadčasová a dodá každému prostoru atmosféru. I dřevěná podlaha může být v provedení podlahy plovoucí. Alternativou k nim jsou podlahy palubové nebo parketové, které vypadají přirozeněji než podlahy plovoucí, ale jejich pořizovací cena je vyšší. Podlahy z masivu si zaslouží nějakou tu péči a pokud dáváte přednost opravdu přírodnímu vzhledu, je čas od času potřeba ošetřit je voskem. Na druhou stranu dřevěná podlaha s patinou a známkami používání nevypadá o nic méně krásně, než podlaha zbrusu nová. V případě potřeby lze podlahu renovovat broušením či namořit na tmavší odstín. Masivní podlahy se nejčastěji používá smrk, borovice či dub.

Marmoleum není na našem trhu už žádnou horkou novinkou. Jedná se o linoleum vyrobené z lněného oleje a dalších přírodních materiálů, je tedy podobně jako dřevo biologicky odbouratelné. Mezi výhody marmolea patří životnost, stálobarevnost i odolnost. Marmoleum má nášlapnou vrstvu silnou 2,0 mm a patří do třídy mechanického namáhání 23/32. Na výběr je celá řada odstínů i vzorů v kasickém či plovoucím provedení. Jednotlivé barvy lze díky zámkovému spoji Uniclic kombinovat.

Všechny zmiňované typy podlahových krytin najdete v HT Parket. Přijďte se podívat do vzorkových prodejen v Praze Čakovicích, Čestlicích či ve Vlašimi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*