Barvy střešní krytiny inspirované přírodou.

střešní krytina

střešní krytinaPři stavbě nového domu i rekonstrukci domu starého je jednou z klíčových a největších investic investice do střechy, respektive střešní krytiny.  Střešní tašky jsou univerzálně použitelnou střešní krytinou. Základní tašky jsou potřeba na zhruba 95% střechy. Dále se používají poloviční, krajní a větrací tašky a různé typy hřebenáčů. Pro zajištění funkčnosti střechy se tašky musí skládat na vazbu s posunem o polovinu tašky.

Kvalitní betonová střešní krytina Mediterran se vyrábí v pěti typech. Jsou to: Standard, Coppo, Danubia (EVO), Rundo (EVO) a Zenit. Kvalita střešní krytiny splňuje technické normy STN EN 490. Na všechny tašky můžete uplatnit třicetiletou záruku na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost.

Už dávno neplatí, že všechny střechy musí mít stejný odstín. Paleta barev se rozšířila o nové odstíny inspirované přírodou. Základní materiál střešních tašek, kterým je beton vysoké kvality, je barven přídavkem oxidové barvy. Vyšší odolnost a životnos zajišťuje homogenní ochranná pro vodu nepropustná vrstva na povrchu tašek, která je barevně identická jako barva základního materiálu. Opotřebením tašky tak zůstává její barva nezměněna. Citelně se také omezí škodlivé působení kolísavých teplot během zimního období. Homogenní povrch střešní krytiny se také mnohem obtížněji kolonizuje řasami a jinými nežádoucími nárosty. Tašky vykazují i vyšší odolnost vůči smogu a nečistotám v ovzduší.

Střešní tašky mají krycí šířku 30 cm. Tašky Standard mají skořicovou barvu, Danubia se vyrábějí v odstínech cihlově červené, višňově červené, hnědé a antracitově černé. Danubio EVO a Rundo mají speciální povrchovou úpravou zajišťující jejich vysoký lesk. Jsou dostupné v cihlově červené, višňově červené, hnědé nebo carbonové barvě. Střešní krytina Coppo může mít barvu terracotta nebo antickou červeň.  Zvolit můžete i tašky s povrchovou úpravou barevným posypem. Krycí šířka tašek Rundo v třech odstínech červené je závislá na sklonu střechy, cca 30,5 cm.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*