Vybíráme okapový systém

okapy Niagara

Výběr střechy nemovitosti, respektive střešní krytiny, již většina majitelů nepodceňuje. Chápe důležitost funkčnosti a dlouhé životnosti střechy. K správné funkci střechy ale přispívají i okapové systémy. Právě ty jsou tématem dnešního článku.

okapy NiagaraNároky na bydlení v posledních desetiletích výrazně stouply. Důraz je kladen nejenom na cenu, ale i na dlouhou životnost okapových systémů, a v neposlední řadě na jejich snadnou údržbu. Samozřejmostí by měla být ekologická nezávadnost materiálu či možnost zvolit si styl okapů, který se k nemovitosti hodí a majitelům se líbí.

Dlouhá životnost okapů i jejich bezúdržbovost je důležitá, aby se zamezilo nutnosti dalších investic. Proto renomovaní výrobci a prodejci okapových systémů, kteří jsou si jisti kvalitou nabízených výrobků, nabízejí zákazníkům záruku na výrobky i několik desítek let. Další službou zákazníkům může být i poradenství , pomoc s hledáním optimálního technického řešení i s montáží okapů. Jen kvalitní okapy nestačí, k správnému fungování okapového systému jsou potřeba i další prvky. I ty ovlivňují funkčnost a vzhled okapového systému.

Je z čeho vybírat

Nabídka okapů je bohatá. Můžete zvolit okapy z různých materiálů lišících se kvalitou i cenou. K nejčastěji používaným materiálům patří pozinkovaná ocel, titan-zinek či měď. Každý ze jmenovaných materiálů má své plusy i mínusy. Okapy z pozinku je nutné pravidelně natírat, titan-zinkové okapy jsou většinou nabízeny pouze v několika barevných provedeních. Měď snadno oxiduje a navíc láká zloděje víc než jiné kovy. Mezi materiály, jejichž obliba stále roste patří hliník a plastu, případně předlakovaná ocel. Životnost okapů lze zvýšit i zvolenou povrchovou úpravou.

Okapy Satjam Niagara

Okapový systém Niagara je vyroben z 0,6 mm tlustého pozinkovaného ocelového plechu. Vysokou životnost a odolnost vůči mechanickému poškození i povětrnostním vlivům zajišťuje 50 μm silná povrchová vrstva polyuretanového laku.  Mezi další výhody tohoto okapového systému patří snadná instalace a hloubka žlabů dimenzovaná i na pojmutí přívalových srážek. Žlaby se vyrábějí ve dvou velikostech 125 nebo 150 mm, průměr svodu je 90 nebo 100 mm. Vybrat si můžete z osmi barevných variant, zahrnujících oblíbený odstín teracota či měď.

skladba okapu

Montáž okapového systému je jednoduchá a díky bohatému sortimentu komponentů lze snadno najít řešení pro každou střechu. Odolný s systém nosných prvků vydrží i vysoké zatížení v horských oblastech. Navíc lze svody kotvit i na plechové pláště budov. Je pamatováno i na možnost následného využití odvádění vody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*