Jaký kočárek je ten optimální?

dětský kočárek

dětský kočárekJednou z prvních věcí, kterou musí budoucí rodiče koupit je dětský kočárek. Existuje mnoho typů a modelů kočárů v nejrůznějších cenových relacích. Není ale pravda, že dražší kočárek musí být nutně i lepší. Zeptejte se ve svém okolí, jak byli se svým kočárkem spokojeni. V dnešní době jsou stále populárnější tzv. trojkombinace, které zahrnují klasický hluboký kočár, dětskou sesličku a autosedačku pro první měsíce dítěte. Autosedačku lze v případě potřeby umístit na podvozek kočárku, což je při cestování velice praktické.

Na výběr je celá paleta barev a barevných kombinací, případně různých dekorů kočárků. Co je ale důležitější než design je zamyslet se, kde všude budu kočárek používat. Kočárky mají v drtivé většině řiditelná přední kolečka, což usnadní zatáčení. Pokud budete s kočárkem jezdit na nezpevněném terénu, například polních či lesních cestách, využijete sportovní kočárky s robustnějšími terénními kolečky. Pokud jste aktivní bruslaři, vyplatí se vybrat kočárek s brzdou.

Pro rodiče o něco větších dětí, cca do tří let, jsou neocenitelným pomocníkem golfové kočárky, které jsou lehké a skladné a poslouží jako odpočívátko při větších výletech, které by děti ještě nezvládly. Některé golfky lze polohovat, mají nastavitelnou podpěrku nohou a dokonce i stříšku, kterou oceníte v slunečném počasí.

Zamyslete se také nad tím, zda vám vyhovuje styl sesličky, jak dlouho plánujete kočárek používat a zda bude vhodný i pro aktivní dítě staré kolem jednoho roku. Některé kočárky totiž neumožňují plnohodnotné sezení a děti z nich mají omezený rozhled. Také rukojeť kočárku by měla být nastavitelná, tak aby mohla pohodlně vozit maminka, tatínek, ale i třeba starší sourozenec a podobně. Zvolte, zda chcete korbičku s uchycením po směru jízdy nebo proti směru, případně kombinaci.  Ke kočárku lze dokoupit mnoho příslušenství, například slunečníčky nebo pláštěnky a samozřejmě nejrůznější hračky a dekorace. Kočárky se dají výhodně nakoupit přes internet, ale vyzkoušet si vybraný model není od věci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*