Užitečné vychytávky pro vaše auto

parkovací asistenti

Možná vás také překvapí informace, že některé automobily vyráběné i před více než 20 lety měli v podstatě stejnou spotřebu paliva, jako má většina nabízených modelů dnes. Jedním z důvodů, proč se výrobcům příliš nedaří snížit spotřebu pohonných hmot, může být i zvýšení energetické náročnosti provozu kvůli palubním počítačům a elektronice ve voze vůbec.

parkovací asistentiMírně snížit spotřebu vozu lze například i použitím LED světel pro denní svícení. LED světla pro denní svícení slouží k zvýraznění vozidla během dne, tedy za nesnížené viditelnosti. Kromě velmi nízké energetické náročnosti vynikají LED světla i dlouhou životností.

Různé typy homologovaných LED světel pro denní svícení, stejně tak jako výkonné zesilovače do auta a mnoho dalších produktů určených pro osobní i nákladní automobily nakoupíte pohodlně v internetovém obchodě Vše pro auto.

Dalším užitečným pomocníkem mohou být třeba parkovací asistenti. Funkce parkovacího asistenta je volitelnou výbavou mnoha typů nových vozidel. Pokud by se vám nebo někomu jinému, kdo vůz používá, hodil parkovací asistent, můžete vybírat hned z několika modelů se zvukovou signalizací a zobrazením překážky. I opravdu zkušení řidiči totiž mohou mít občas problém se zaparkováním na malém prostoru, zvlášť pokud řídí cizí vůz. Sofistikované modely parkovacích asistentů mají 4 parkovací snímače, které se snadno upevňují a umožňují detekovat překážku ve vzdálenosti od 30 cm do 1.5 m. Navíc je možné díky funkci inicializace tažného zařízení, bezpečně parkovat i s tažným zařízením či rezervou umístěnou v zadní části vozu. Většinu kvalitních displejů parkovacích asistentů lze instalovat buď na palubní desku, nebo na zpětné zrcátko, případně lze parkovat pomocí sledování odrazu ve zpětném zrcátku při montáži displeje na strop.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*