Vybíráme krmivo pro kočky

krmivo pro kočky

Lidé si pomalu ale jistě začínají uvědomovat, že to co jí, ovlivňuje zdraví. To stejné samozřejmě platí i o jídle pro domácí mazlíčky. Kvalita stravy ovlivňuje trávení, kvalitu srsti i funkci pohybového aparátu.  Krmivo musí obsahovat dávku potřebných živin, minerálů a vitamínů ve vyváženém poměru.

krmivo pro kočkyAsi vás nepřekvapí, že nejsou granule  jako granule. I když všechny vypadají a voní skoro stejně, je mezi nimi velký rozdíl. Ty nejlevnější granule pro kočky, které koupíte v síti supermarketů, obsahují někdy i méně než 4 procenta masa. To ale v konečném důsledku znamená, že jsou dražší než kvalitní granule pro kočky od ověřených značek, jako jsou například Royal Canin, Animonda, Purina, Brit, Arden, Arion a další. Málokdo má čas a chuť na to, připravovat kočce jídlo doma. Granule a konzervy jsou kompletní strava, která by kočkám měla poskytnout vše potřebné. Ovšem za předpokladu, že vyberete krmivo podle věku a zdravotního stavu zvířete. I kočky mohou trpět alergiemi, mít citlivé zařívání nebo trpět nadváhou. Pro takové kočky vybírejte vždy speciální krmivo určené pro ně. Také koťata potřebují speciální druh stravy, aby dobře rostla a prospívala ve všech směrech.

Strava pro kočky může být velmi pestrá. Granule a konzervy obsahují hovězí, kuřecí, králičí, jehněčí či rybí maso a jistý podíl dalších složek, zeleniny, rýže a podobně. Opravdu kvalitní krmivo pro kočky, podobně jako kvalitní lidská strava, neobsahuje umělá barviva, konzervanty ani dochucovadla.

Nadváha nedělá dobře lidem, ani domácím mazlíčkům. Překrmováním trpí srdeční soustava, plíce a v neposlední řadě klouby zvířat. Kočka, která bydlí na seně na zahradě problém s váhou určitě mít nebude. Mazlíček žijící v bytě ale dost pravděpodobně ano. Problém vám pomohou vyřešit nízkokalorické pamlsky a krmivo se speciálním složením a s minimem tuku. Ani obézní kočka by totiž neměla v žádném případě hladovět. Mysleme na to, že překrmováním kočce spíš ubližujeme. Problém pro kočku může představovat i lidské jídlo, které sice vypadá lákavé, ale obsahuje poměrně značné množství koření a soli.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*