Plánujete pořídit si nový zahradní bazén?

bazén Albixon

bazén AlbixonPoslední pořádné sněžení máme už asi za sebou a začínáme se těšit na jaro. Na letní koupání si sice ještě nějaký čas budeme muset počkat, ale právě teď je ten pravý čas začít přemýšlet nad realizací bazénu na zahradě, abyste si stihli užít následující koupací sezónu. Tyto praktické informace by vám mohli usnadnit výběr a rozhodování. Prvním kritériem jsou samozřejmě finanční možnosti. Kvalitní bazén, který zahradu zdobí ne hyzdí si ale v dnešní době může dovolit téměř každý. Kvalitní moderní bazény se snadno udržují, čistí a mají dlouhou životnost. Výhodou levných nadzemních bazénu je kromě jejich ceny i snadná montáž a případná demontáž.

Stále větší oblibu si získávají zapuštěné nebo částečně zapuštěné samonosné bazény Albixon vyrobené z odolných, stálobarevných a bezpečných plastů, homogenních kopolymerů. Pro vyšší komfort používání lze bazén doplnit o reflektory, protiproud, vestavné schodiště a další doplňky. Vybírat můžete z několika variant a velikostí ve tvaru obdélníku, čtverce nebo kruhu.  Lze samozřejmě vyrobit i samonosný bazén jiného tvaru, podle přání zákazníka.

Dalším typem zapuštěných bazénů jsou bazény laminátové, především bazény ze sklolaminátových kompozitů, jejichž výhodami je vysoká odolnost a tvarová stálost při změnách teplot, dlouhá životnost. Jejich omezením je velikost cca 3,5 m, protože tento typ bazénu se přepravuje vcelku.

Poslední typ  bazénu o kterém se v dnešním článku zmíníme jsou fóliové bazény s konstrukcí vypláštění z pozinkovaných plechů nebo z betonu a vložkou z PVC v různých odstínech. Jejich předností jsou nízké pořizovací náklady, rychlá a snadná montáž a možnost zvolit si nejrůznější tvar bazénu. Bazény mají úpravu proti působení UV paprsků, ale jejich slabinou je menší mechanická odolnost oproti dvěma výše zmíněným typům bazénů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*