Podle čeho vybírat čističku vzduchu?

čistička

Kvalita vzduchu, který dýcháme není především ve velkých městech moc dobrá. Není divu, že přibývá lidí s respiračními potížemi a lidí trpícími alergiemi na pyl, prach a jiné alergeny. Ne všichni se mohou přestěhovat za zdravým vzduchem někam na hory. Pro některé je čistička vzduchu jediným možným způsobem, jak zařídit čistý vzduch alespoň v interiéru.

Jak ale poznat dobrou čističku? V dnešním článku jsme se zaměřili na porovnání dvou čističek od výzmaných značek, jako jsou Ambi Pure, Conway, Boneco nebo Daikin. Záměrně jsme zvolili jeden model drahý, druhý naopak za jednu z nejnižších cen, za kterou lze čističku pořídit. Vyplatí se v tomto případě si připlatit? A čím se vlastně jednotlivé typy a modely čističek vzduchu liší? Kromě ceny čističky a filtrů jsou to způsob filtrace, výkon, hlučnost a spotřeba elektrické energie.

První čističkou vzduchu je čistička vzduchu COWAY AP-1008DH

čističkaJedná se o čističku vzduchu nové generace, která ale nemá funkci ionizace a zvlhčování vzduchu. Model Coway AP-1008DH je zajímavý i svým úzkým designem, povrchem připomínajícím kůži. Mezi její opravdové přednosti ale patří vysoký výkon s vyčištěním až 300 m3 vzduchu za hodinu, pětistupňové čištění vzduchu předfiltrem, Anti-Virus filtrem,HEPA filtrem a pachovým filtrem, nastavitelná konfigurace filtrů a intuitivní ovládání. Unikátní je i barevný indikátor znečištění vzduchu a automatické nastavení čištění vzduchu podle míry jeho znečištění. V internetovém obchodě zdravionline.cz jí koupíte za zhruba 12000 Korun.

Čistička vzduchu s ionizátorem IONIC-CARE TRITON X6

Model IONIC-CARE TRITON X6 je nabízen jako bezhlučná čistička vzduchu s ionizátorem. Čistička odstraňuje ze vzduchu pomocí elektrostatického filtru především prachové částice. Filtr je omyvatelný. Maximální výkon čističky je 75 m3 profiltovaného vzduchu za hodinu při maximálním výkonu. Ionizátor vytváří záporně nabité ionty, které podporují samočistící funci plic. Předností čističky je cena o trochu více než 3000 Korun a navíc šetření nákladů za filtry, které není potřeba dokupovat a nízká spotřeba elektrické energie. Omezením použití čističky je skutečnost, že do 2 m ve směru výdechu přístroje nemají být umístěny kovové a jiné vodivé předměty, které ionizované částice předčasně vybíjejí. Také výkon čističky je v porovnání s jinými modely poměrně nízký. Vícestupňová filtrace také zachytí širší spektrum alergenů ze vzduchu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*