Unikátní metoda zvětšení prsou vlastním tukem obohaceným o kmenové buňky

kmenové buňky

Mnoho žen není spokojeno s velikostí nebo tvarem svých prsou. Důvod je zřejmý. Pokud žena hodně sportuje, to znamená, že nemá na svém těle větší vrstvy tuku, je jen velmi málo pravděpodobné, že bude mít bujné poprsí. Dalším problémem může být nepěkný tvar prsou. S věkem totiž dochází k postupnému snižování elasticity kůže, prsa se mění i po kojení. Větší prsa mají tendenci být povislá. Některé ženy trápí i problém nesouměrnosti prsou, kdy jedno prso je velikostně či tvarově odlišné od druhého.

kmenové buňkyAč by bylo pěkné, kdyby nějaký krém, gel nebo masážní emulze zázračně pomohl v řešení takových problémů, jediným opravdu efektivním řešením je plastická chirurgie. Mnoho žen se takového zákroku bojí, nechce mít viditelné jizvy po řezech nebo jim prsa se silikonovými implantáty připadají nepřirozená. Mnoho lidí má také v živé paměti případ s používáním nevyhovujících zdraví ohrožujících implantátů.

Jednoduché řešení již napadlo lékaře před několika desítkami let. Jedná se o lipotransfer, tedy odebrání tuku z jednoho místa, kde tukové faldíky nejsou žádané, do tkáně prsa. Tato metoda měla zásadní problém, který spočíval ve spotřebování přeneseného tuku tělem. Nejednalo se tedy o trvalý účinek.

V dnešní době je nabízena metoda aplikace tuku pocházejícího z těla pacientky, zásadní rozdíl je však buněčná terapie. Z části odebraného tuku jsou v laboratoři izolovány kmenové buňky, a poté následuje aplikace zbylé části odebraného tuku obohaceného o izolované kmenové buňky do prsou. Kmenové buňky zaručí, že nedojde k vstřebání tuku a výsledek operace je tak trvalý. Tato metoda se do ČR dostala z USA a prošla schvalovacím procesem Státním ústavem pro kontrolu léčiv. V současné době je prováděna MUDr. Otakarem Lucákem na Klinice plastické chirurgie v Ostravě.

Výhody tohoto typu zvětšení prsou jsou zřejmé. Jednak je tento matriál tělem velmi dobře přijímán, protože se jedná o vlastní biologický materiál, ne o žádnou syntetickou látku. Dalším plusem je injekční aplikace a tím i minimalizace viditelných jizev na prsou. Také rekonvalescence po zákroku je rychlejší, než při použití klasických implantátů. Doba hospitalizace je ve většině případů pouze 24 hodin. V neposlední řadě stojí za zmínku, že společně se zvětšením prsou dojde k zmenšení problematických partií, odkud je tuk odebrán.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*