Nářadí, bez kterého se žádná dílna neobejde.

aku

akuPokud jste někdy zkusili smontovat nějaký kus nábytku, víte přesně proč mezi nářadím žádného domácího kutila nechybí aku vrtačka. Vrtačky, nejenom ty na akumulátor mají opravdu mnohostranné využitím.

Pokud potřebujete aku vrtačku, vybírejte vždy kvalitní stroj od renomované značky. Na první pohled možná rozdíl mezi profesionální a levnou aku vrtačkou nepoznáte. Zásadní rozdíl je ve výkonu a akumulátoru. Baterie kvalitních aku přístrojů obecně, jsou odolnější a mají mnohem delší životnost. Je u nich nižší riziko samovolného vybití při nečinnosti. Kvalitní akumulátorová vrtačka má elektronicky regulovatelné otáčky a možnost volby levého či pravého chodu. Ke kvalitním aku vrtačkám jsou dodávány dvě baterie, pro možnost výměny bez přerušení práce.

Většina typů vrtaček je poháněna elektromotory. Dalším běžným typem vrtačky jsou vrtačky příklepové. Příklep slouží k snadnějšímu vrtání do panelu a jiných tvrdých odolných materiálů. Při výběru příklepové vrtačky se zajímejte o vrtací výkon v různých materiálech. Udává se výkon v betonu, oceli a dřevě, otáčky naprázdno a počet úderů. Profesionální příklepová vrtačka má vysoký výkon. Většinou má možnost volby čtyř rychlostí. Na běžné práce v domě i venku vám ale postačí i modely jedno rychlostní, případně dvoj rychlostní.  Pro maximální životnost slouží robustní kovový kryt převodovky. Bezpečnost práce zvyšuje mechanická bezpečnostní spojka „Anti-Rotation“.

V žádné dílně nechybí ani rozbrušovačka. Úhlová bruska má poměrně univerzální použití díky výměnným kotoučům prořezání, rozbrušování a broušení různého materiálu, nejčastěji kovu. Úhlová bruska umožní i finální úpravu výrobku leštěním.  Použití segmentovaných diamantových kotoučů umožní opracovat i kámen.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*