Bezpečné a zábavné skluzavky

skluzavka tobogán

skluzavka tobogánI přes zvyšující se dostupnost moderních technologií si děti stále rády hrají na zahradě a dětských hřištích. Houpačky, prolézačky, klouzačky a kolotoče zkrátka   z módy hned tak nevyjdou. I když hřiště během posledních dvaceti let zásadně změnila svou podobu, dnešní děti lákají barevné skluzavky stejně tak, jako lákaly kdysi vás. Jaká jsou tedy moderní hřiště v obytných čtvrtích i na zahradách? Obecně platí, že mnohem barevnější, nápaditější a také bezpečnější, než byla dřív. Při výběru herních prvků na zahradu je dobré myslet na bezpečnost a kvalitu.

K tomu, aby se děti na zahradě dobře bavily, není potřeba nakoupit vybavení za desítky tisíc korun. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu hřiště pro děti, skluzavka by na zahradě neměla chybět. Pokud jí umístíte na dřevěný domeček a přidáte pár jednoduchých doplňků, jako je třeba provazový žebřík, získáte jednoduchý, ale zcela dostačující herní prvek, který děti určitě ocení.

Vybíráme skluzavku

Na co bychom se tedy v případě nákupu skluzavky měli zaměřit? I když všechny skluzavky vypadají na první pohled možná stejně, liší se v mnoha ohledech. Cena by tedy v žádném případě neměla být jediným kritériem při výběru. Kvalitní skluzavky mají všechny potřebné bezpečnostní normy a jsou vyrobené z barevně a tvarově stálého plastu, který je zcela zdravotně nezávadný a neobsahuje ftaláty ani jiné škodlivé či potencionálně škodlivé látky. Důležité je i zpracování. Dětské prstíky ani části oblečení nesmí nikde uvíznout, aby se předešlo zranění. Skluzavka by měla být dostatečně pevná a odolná vůči nárazu i změnám počasí. Pozor na to, že některé skluzavky nemusí snést rozdíly teplot během ročních období. Komu by se ale chtělo rozměrnou skluzavku na zimu odmontovat a ukládat v garáži či ve sklepě?

Při rozhodování, jakou skluzavku zvolit, vám mohou pomoci reference spokojených spotřebitelů a třeba i prodloužená záruka. Pokud jste si jisti, že vybíráte skluzavku od výrobce, který za kvalitu svých výrobků ručí, čeká vás už jen příjemnější část výběru, tedy výběr rozměrů, tvaru a barvy skluzavky.

Skluzavky značek Jungle Gym, či Monkey´s Home a Monkey´s Home EKO-LINE splňují vysoké nároky kladené na herní prvky pro děti. Jsou bezpečné, pěkné a odolné proti mrazu. Bezpečnost při hraní lze ještě zvýšit používáním gumové podložky na dojezdu, která tlumí náraz dítěte po sklouznutí. A pokud vaše děti již klouzačku klasického tvaru mají, určitě by je potěšila skluzavka ve tvaru tobogánu Monkey´s Home Tobogán.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*