Proč vytápět tepelnými čerpadly?

tepelná čerpadla

tepelná čerpadlaVzhledem k stabilně vysokým cenám energií, je jednou z důležitých bodů při stavbě či rekonstrukci nemovitosti, i způsob vytápění. Jednou z alternativ ke kotli na tuhá paliva či vytápění plynem, jsou tepelná čerpadla. Jedná se o ekologický a ekonomický způsob vytápění, jehož hlavní nevýhodou je asi vysoká počáteční investice.  Tepelná čerpadla lze připojit i na systém podlahového vytápění a využít je k ohřevu vody.

Jaké tepelné čerpadlo zvolit?

Všechny typy tepelných čerpadel využívají okolní teplo k přeměně cíleného tepla. Pro domácí použití se nejvíce používá nejlevnější způsob, tedy tepelná čerpadla typu vzduch/voda, vzduch/vzduch, případně voda/ voda.

V případě tepelných čerpadel vzduch/voda lidé oceňují jejich snadnou montáž. Pokud je médium, ze kterého se nízkopotencionální teplo odebírá vzduch, není nutné provádět výkopové práce na pozemku ani rozsáhlé stavební úpravy. Další výhodou těchto systémů je fakt, že nenarušují teplotní rovnováhu okolí. I tento typ tepelných čerpadel lze využívat celoročně (tj. zhruba do teplot nejčastěji do -15°C) a při dobrém nastavení jsou tyto systémy bezobslužné.  Přídavný zdroj tepla se většinou používá pokud okolní teploty klesnou pod -5°C.

Tepelná čerpadla CIAT

Francouzská tepelná čerpadla Ciat nejsou na českém trhu žádnou novinkou. Tepelná čerpadla, která vytápí pomocí topné vody jí ohřejí na 55°C nebo dokonce na 65°C. Vysokoteplotní tepelná čerpadla lze tedy využít i do domů, které nesplňují požadavky nízkoenergetického domu. Někoho možná překvapí, že většina tepelných čerpadel je vyráběna jako reverzibilní jednotky, které v letním období mohou nemovitost chladit.

Společnost CIAT patří k těm výrobcům, kteří vyrábějí tepelná čerpadla vzduch/voda s výkonem až 500 kW a tepelná čerpadla voda/voda o výkonu až 1400 kW. Použitá chladiva a kompresory optimalizují výkon a účinnost tepelných čerpadel.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*