Nezanedbali jste na podzim péči o trávník?

plíseň trávníku

plíseň trávníkuZahrada potřebuje naší péči téměř po celý rok, a hned na jaře se ukáže, zda jsme přípravu na nadcházející sezónu na podzim nezanedbali. Každý podzim po sklizni je nutné postarat se nejenom o záhony a ovocné stromy, ale i o travnaté plochy. Jinak nás může na jaře čekat nepříjemné překvapení v podobě plísně sněžné.

Plíseň sněžná (Monographella nivalis) je dost obvyklým onemocněním trávníků, které se projevuje ošklivými fleky a suchými místy hned po odtátí sněhu brzo na jaře. Trávník v těchto místech neprospívá a odumírá, a ve většině případů je nutné na postižená místa znovu vysít trávu. Pokud najdete na svém trávníku vatovitý povrch bělavé barvy, je trávník postižen plísní sněžnou. Situaci ještě zhoršuje zastínění, dlouho ležící a pomalu tající sníh i rosa.

Jak se zbavit plísně sněžné? Nejjednodušší a nejspolehlivější je prevence. Na podzim je nutné z trávníku vyhrabat zbytky staré biomasy, posečenou trávu i spadané listí. Ke konci vegetační sezóny je dobré půdu obohatit o draslík. Nejjednodušší je dodržet dávkování s pomocí podzimního draselného hnojiva pro trávníky. Z preventivních důvodů lze použít i postřik fungicidem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*