Výhody vytápění tepelnými čerpadly.

tepelné čerpadlo

tepelné čerpadloI přes konkurenční boj různých společností ceny energií stále rostou. Podstatným výdajem každé domácnosti jsou náklady na vytápění. V nově stavěných nemovitostech je kladen důraz na omezení tepelných ztrát. Nemusíte mít zrovna nízkoenergetický dům, abyste omezili náklady na vytápění. Maximálně účinným zdrojem tepla pro vytápění rodinných domů jsou stále oblíbenější tepelná čerpadla s vysokou účinností přeměny energie na teplo. Topný faktor je tedy na rozdíl od jiných způsobů vytápění vyšší než jedna. Podle podmínek, především  teploty zdroje přírodního tepla, se liší energetická výhodnost tepelného čerpadla.

Základní princip tepelných čerpadel je jednoduchý, odebírání tepla mediu (vzduch nebo voda, popřípadě země) a předávání tepla vodě, která pak vytápí radiátory nebo podlahy objektu. Topný výkon je tedy větší než elektrický příkon čerpadla.

Poměrně vysokou počáteční investici vykompenzují nízké provozní náklady. Úspora energií není zanedbatelná. Naopak, až 70% energie ve formě nízkopotenciálního tepla je čerpáno přímo venkovního  z okolního vzduchu, vody nebo země. Je nutná pouze energie zajišťující provoz čerpadla, kompresoru a elektroniky. Rostoucí ceny plynu či fosilních paliv se vás tak přestanou dotýkat.

Při vytápění tepelnými čerpadly oceníte bezobslužný zcela bezpečný provoz. Teplota v objektu se nastaví pomocí termostatu, který je umístěn v referenční místnosti. Nastavení teploty bez složité manipulace s jakýmkoliv zařízením přináší komfort nesrovnatelný například s vytápěním tuhými palivy, i při použití moderních kotlů. Na rozdíl od nedokonalého spalování uhlí či jiných paliv nehrozí riziko otravy oxidem uhelnatým či riziko vznícení. Při provozu tepelného čerpadla nevznikají žádné nebezpečné zplodiny. Vytápění tepelnými čerpadly lze zařadit mezi alternativní nebo ekologické, a tomu také odpovídá výhodná sazba elektrické energie pro tento způsob vytápění.

Společnost Klima Rapid zajišťuje kompletní dodávky kvalitních tepelných čerpadel a vzduchotechniky předních světových výrobců. Komplexní servis zahrnuje veškeré montážní práce, údržbu a servis.

Tepelná čerpadla Midea

Midea nabízí čerpadla typu vzduch-vzduch i vzduch-voda. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch nabízejí kvalitní topení , popřípadě chlazení. Čerpadla vzduch-voda pomocí výměníku  ohřívají topnou vodu v akumulačním zásobníku. Tepelná čerpadla vzduch-voda vychází z letitých zkušeností firmy Midea v oblasti výroby klimatizačních a chladících zařízení. Na trhu jsou tepelná čerpadla až do výkonu 16 kW.

Tepelná čerpadla Panasonic

Panasonic vyrábí kvalitní spolehlivá tepelná čerpadla. Navíc díky systému kompresoru Panasonic inverter+ lze ušetřit  až o 30% energie více než při použití systémů bez inverteru. Tepelná čerpadla Panasonic AQUAREA v děleném provedení SPLIT systém vzduch-voda jsou určeny pro instalaci do novostaveb a rekonstruovaných objektů s podlahovým vytápěním nebo s nízkoteplotními radiátory. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vykazují až 78% úsporu nákladů za vytápění oproti vytápění elektrickou energií.

Tepelná čerpadla Daikin

Tepelná čerpadla Daikin Altherma ve dvou modelových řadách, nízkoteplotní a vysokoteplotní tepelná čerpadla,  dokáží díky dvoustupňové kompresi ohřát výstupní vodu až na 80 °C. Výjimečná energetická účinnost je zajištěna unikátní kombinací vysoce účinného invertorem řízeného kompresoru Daikin a regulace s plovoucí nastavenou teplotou, umožňující systému přesně přizpůsobit výkon čerpadla aktuální topné potřebě objektu.

Tepelná čerpadla Sanyo

Sanyo nabízí tepelná čerpadla vzduch-voda. Nízkonákladové vytápění s nízkými emisemi je zajišťen unikátním systém vytápění CO2 ECO.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*