S čím pomůže kosmetika z Mrtvého moře?

Zdraví pokožky je důležité, kůže představuje možnou vstupní bránu pro nemoci. Zdraví požky pomáhají udržet vhodné kosmetické přípravky. Pokud už se nějaké ty problémy v podobě přesušené kůže či exemu vyskytnout, je důležité pokožku hlavně dostatečně promatovat. Pomáhat mohou přípravky s výtažky z konopí či kosmetika z Mrtvého moře.

Svědivé kožní onemocnění nejasného původu a zdlouhavého průběhu, atopický ekzém, trápí čím dál tím více lidí, především dětí. Často se ani nepodaří zjistit provokační faktory, které exem způsobují a zhoršují. Dostat exem pod kontrolu pomáhá i použítí nedráždivých šamponů a mýdel,  jako je například konopné mýdlo či mýdlo s rašelinovým extraktem. Je také vhodné nahradit pěnu do koupele olejem.

Pokud si nemůžete dovolit pobyt u Mrtvého moře, můžete alespoň vyzkoušet účinky kosmetiky z Mrtvého moře včetně soli či bahna z Mrtvého moře. Bahno z Mrtvého moře je zcela přírodní produkt s vysokým obsahem hořčíku, draslíku, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Bahno z mrtvého moře má zklidňující účinky, obsažené minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky. Bahno z Mrtvého moře zlepšuje stav kůže nejenom při ekzematických onemocněních, ale i při lupénce, akné či celulitidě.

Teplé bahenní zábaly pomáhají od bolesti svalů a kloubů, třeba při artritidě, Aplikace bahna příznivě ovlivňuje i hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Zahřátí bahna vede k rozpuštění krystalů minerálů, které působí efektivněji pokud je aplikován zábal. Tělo dobře reaguje na teplo, které samo o sobě uvolní svaly.  Sáček s bahnem stačí před aplikací zahřát ve vodě s 37 až 40°C. Pak stačí obsah promíchat a aplikovat na tělo, případně vlasy a nechat působit pod mikrotenovou fólií asi 20 minut. Stejně jako jinou kosmetiku, ani bahno nelze použít na otevřené rány. Pro každodenní péči k promaštění suché pokožky se hodí tělové mléko z Mrtvého moře.

Více informací a možnost objednání zmiňovaných produktů najdete na webu http://www.medicatus.cz/.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*