Čím oživit interiér?…

buchara koberec

…sáhněte po kusovém koberci

Moderní kusové koberce jsou bezesporu nejvyhledávanější možností, jak oživit interiér. Jejich cena je totiž v dnešní době natolik příznivá, že ho můžete měnit pokaždé, když se vám okouká. Cena samozřejmě závisí na materiálu, ze kterého je koberec vyrobený. Na vás už pak jsou další parametry, jako je například konstrukce nášlapné plochy.

Pokud nechcete koberec na roky, pak se tímto vůbec nezabývejte. Životnost koberce totiž nebude to, co ve vašem případě rozhoduje.

Design až na prvním místě

buchara koberecJak již bylo řečeno, velmi důležitá je cena. Ta se odvíjí od materiálu a samozřejmě také značce daného koberce. Co se kusových koberců týče, zdaleka nejvyhledávanější jsou dětské koberce všeho druhu. Stejně tak se bez krásného kousku koberce neobejdete v obývacím pokoji. Díky široké nabídce designů a rozměrů si vybere opravdu každý.

Vybrat si můžete klasický nebo přírodní koberec. Všeobecně platí, že přírodní materiály jsou výrazně dražší, složitější na údržbu, ale působí luxusnějším dojmem. Hodí se tam, kde v domácnostech nejsou malé děti a zvířata. Přírodní koberec (hedvábný, vlněný, bavlněný apod.) nebudete měnit každý rok, proto dbejte na nadčasový design. My doporučujeme obchod Buchara, kde najdete moderní koberce, ale také nadčasovou klasiku.

Vysoce elegantní přírodní koberce také najdete v několika kvalitách. Důležitým parametrem je samozřejmě hustota vlasu a jeho materiál. Stejně tak délka vlasu je velmi důležitá. Všeobecně můžeme říci, že delší chlup je sice náročnější na údržbu, ale na pohmat o mnoho příjemnější a působí opravdu luxusně. Proto pokud chcete kompromis, pak se ptejte po krátce střiženém, velmi hustém koberci.

Vždy se informujte o možnostech čištění a další péče tak, aby vám koberec vydržel co nejdéle.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*