Kouzlo půdních vestaveb

půdní vestavby

půdní vestavbyKaždý má o ideálním bydlení sice jiné představy, většina lidí ale ocení byt či dům, který má svou atmosféru. Toho lze docílit dispozičním řešením interiéru, volbou nábytku, bytových doplňků, kombinací barev, zajímavé dominanty prostoru i jinými způsoby.

Sami o sobě působí osobitě a zajímavě prostory, které nemají typický obdélníkový či čtvercový půdorys, prostory které se od ostatních liší zajímavými nikami. Takové prostory jsou sice možná náročnější na zařízení, a pokud chceme nabízené prostory maximálně efektivně využít, často si nevystačíme pouze se sériově vyráběným nábytkem, odměnou je pak ale jedinečný zajímavý prostor, který má duši. Možná i to je jedním z důvodů, proč jsou v poslední době tak oblíbené rekonstrukce půdních prostorů. Ze šikmin, trámů, nik, výčnělků a střešních oken lze totiž udělat přednosti.

Půdní vestavby tak mohou buď rozšířit stávající obytnou plochu rodinného domu, nebo zde může vzniknout nová bytová jednotka. Bydlení v podkroví může být při dodržení některých doporučovaných postupů představovat opravdu komfortní a moderní způsob bydlení. Ten, kdo obývá tyto prostory, pak většinou získá ještě bonus v podobě pěkné vyhlídky. V půdních vestavbách samozřejmě nevznikají jen byty, ale i kanceláře a ateliéry. Půdní vestavba je také především v historických centrech velkých měst jediným způsobem, jak získat vysněné bydlení na lukrativní adrese.

Stavební společnost Petr Mucha se specializuje na půdní vestavby a mezonetové byty. Důraz je kladen nejenom na kvalitu provedení stavebních prací, ale i kvalitu použitého materiálu a výrobků. Samozřejmostí jsou odborné konzultace, během kterých se každý klient může poradit o výběru materiálu i optimálním řešení dispozic půdního interiéru. Není potřeba bát se atypických řešení.

Při každé půdní vestavbě je nutné brát v úvahu ovlivnění stávající stavby, zatížení statiky budovy. Naštěstí je v současné době na trhu velké množství odlehčených materiálů, které takové zatížení minimalizují a zbytečně nezatěžují původní konstrukce. Je nutné klást důraz i na dostatečnou izolaci, aby se zabránilo tepleným ztrátám během topné sezóny i přehřívání půdních prostor během teplých měsíců. Dobře provedená půdní vestavba je účelná a architektonicky zhodnotí danou nemovitost.

Více informací najdete na http://www.petrmoucha.cz .

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*